Bugun...
Birileri Hesap Peşinde…


Şerafettin URAL İZLENİMLERİM
sinirkent39@gmail.com
 
 

Geçtiğimiz hafta sonu Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi, hakkında yapılan bir haberle gündem bir anda değişi verdi. 

Uzunca bir süre önce yaşanan hadise nedeniyle ulusal medyanın güncellediği konu çarpıtılarak yayınlanınca hiçte hoş olmayan durum yaşandı.

Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi’nin basın açıklaması sonrası konuyla alakalı haberin bir senaryo olduğu kanaatine varıldı.

Bahse konu hadisenin adli süreçte bilinen bir dava olmasına rağmen yeni yaşanmış gibi güncellenerek karalama politikası izlenmesi çamur at izi kalsın misali niyetlerle yapılmış saldırıdır.

Olay yaşandığı dönemle birlikte iki ayrı ilçede kaymakamlık görevi yaptığı ve meselenin yetkililerce bilindiği de bir gerçektir. Kafaları karıştırmak suretiyle güncellenmesi ve iftira dolu yalan yanlış ifadelerin kullanılması belli ki birilerinin kuyruk acısından kaynaklanmıştır.

Geçmişte yaşanan olayın bahsedildiği gibi içerik taşımadığı Sayın Valimizin yaptığı açıklamalardan da anlaşılmaktadır.

 

Vali Orhan Çiftçi’lere

Bu Şehrin İhtiyacı Var

 

Hazır elde bir Orhan Çiftçi varken Kırklareli’nin önünü açmak bu şehre sosyal ve ekonomik boyut kazandırmak zaten Kırklarelili vatandaşlarında özlemidir.

Bu şehre Devlet elinin değmesi kadar güzel bir şey olabilir mi? Hazır bu iş için kolları sıvamış vali de görev başındayken...

Sayın Valimiz, Dik Duruşunuz Devlet yapısıyla hareket edişiniz elbette ki bazı kesimlerin çıkarlarına dokunmuş olabilir. Ama üzülmeyiniz bu halk devletine de şehrine de, valisine de sahip çıkmayı iyi bilir.

Etik olmayan habercilik anlayışına tepkinizi çok iyi anlıyoruz. Tek taraflı yapılmış haberler, hiçbir zaman doğruyu yansıtmaz.

Biliyoruz ki devletimizde Sayın Valimizin arkasındadır.  Kırklarelili vatandaşlarda bu yönde kararlı bir tutum içerisindedir. Kırklareli’ye gelecek vaat eden çalışmalarınızda devletimiz gibi halkımızda yanınızda olacak- tır.  Komplolar sizi yıldırmasın.

Konu Yargıdadır, Biliyoruz ki

Yargıda Gerçeği Ortaya Koyacaktır.

Yolunuza kaldığınız yerden devam etmeniz sizin devlet anlayışınızın gereğidir. Bu özelliklerinizden dolayı da Kırklareli halkı her daim yanınızda olacaktır.

Başarılı ve kararlı çalışmalarınızın devamını diliyor, büyük hizmetler bekliyoruz.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YUKARI