reklam
reklam
DOLAR 32,2804 % 0.19
EURO 35,0150 % 0.48
STERLIN 41,1011 % 0.19
FRANG 35,5841 % 0.84
ALTIN 2.426,32 % 0,20
BITCOIN 68.020,59 0.237

Ak Gençler Okçular Vakfı’nı Ziyaret Etti.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
Ak Gençler Okçular Vakfı’nı Ziyaret Etti.
reklam

Ak Parti Lüleburgaz Gençlik Kolları, İstanbul’da bulunan Okçular Vakfı’nı ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette konuşan Abdussamed Kayalı “Okçuluk sporunu Lüleburgaz’a getirmek istiyoruz” dedi.

Okçular Vakfı’na gerçekleştirilen ziyarete Lüleburgaz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür Vekili Cihan Erdem’de katıldı. Okçuluk sporu hakkında bilgi alışverişinin yapıldığı ziyarette konuşan Ak Parti Lüleburgaz Gençlik Kolları Başkanı Abdussamed Kayalı “Okçuluk sporunu Lüleburgaz’a getirmek istiyoruz. Olmayanı yapmak için mücadele ediyoruz. Bu kapsamda İstanbul Okçular Vakfı’nı ziyaret ederek bilgi alışverişinde bulunduk. Neler yapabileceğimiz konusunda bilgi aldık” dedi.

Okçuluk sporunun beden terbiyesi veren bir spor dalı olduğunu ifade eden Okçular Vakfı yetkilileri “Okçuluk sporunu yapan her insan kendi vücuduna hakim olmayı ve onu nasıl kullanması gerektiğini iyi öğrenir. Adaptasyon ve motivasyonu güçlendirir. Dikkatli ve duyarlı olmayı sağlar. Zorlukları yenmeyi öğretir. Kişiye herzaman kendisini geliştirmeyi öğretir. Başarıya ve kazanmaya konsantre eder. Kişinin kendi öz güvenini yükseltir ve ön plana çıkartır. Amaçlı, planlı, düzenli ve bilimsel çalışmayı öğretir. Sabretmeyi ve sabırlı çalışmayı öğretir. Kişinin zihinsel düşüncesiyle, fiziki hareketlerini olumlu yönde geliştirebileceğini öğretir. Stresi kovar, psikolojik rahatlama sağlar.

Doğru nefes almayı sağlar. Vücuda uzun süreli dayanıklılık kazandırır. Kalbin dakikadaki atım sayısını düşürür ve kalbi kuvvetlendirir. El-ayakların orantılı, doğru kullanılmasını sağlar. İnsana dik bir duruş hareketlerine esneklik ve zerafet kazandırır. Vücut için çok önemli olan Büyüme Hormonu'nun (GH) düzenli üretilmesine ve bu hormonun tetiklenmesiyle devreye giren pek çok hormonun da üretilerek vücudun sağlıklı işlemesine yardımcı olur. Kas ve kemik yapısının zaman içinde zayıflamasını engellemesi özelliği ve hormon üretimine katkısıyla en etkin yaşlanmayı önleyici etkendir. Eklem ve tendonların, omuz, sırt ve bacak kaslarının kuvvetlenmesini sağlar. Osteoporoz'un ve Skolyoz'un (omurga eğriliği) tedavisinde önemli bir rol oynar. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir” dediler. 

 

Haber/Kaynak: Sınırkent