reklam
reklam
DOLAR 32,2053 % -0.22
EURO 35,1156 % -0.22
STERLIN 41,0337 % -0.05
FRANG 35,4067 % -0.62
ALTIN 2.500,70 % 1,40
BITCOIN 66.307,79 -0.822

Ak Parti Halep’e Yardım Tırı Gönderdi!

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
Ak Parti Halep’e Yardım Tırı Gönderdi!
reklam

Ak Parti Kırklareli İl Başkanlığı Halep’e yardım kampanyası adı altında topladığı ihtiyaç malzemelerini Halep’e gönderdi.

Ak Parti Kırklareli İl Başkanlığı ve İl Kadın Kolları tarafından düzenlenen “Halep’e Yardım Eli” sloganıyla hayata geçirilen yardım kampanyası geçtiğimiz gün sona erdi. Bir tır dolusu ihtiyaç malzemesi, geçtiğimiz gün Halep’e doğru yola çıktı. Halep’te yaşanan insanlık dramına hiçbir şart ve koşul altında sessiz kalamayacaklarını ifade eden Başkan Çiler “Yaşanan insanlık dramına çare olabilmek amacıyla çorbada bizim de tuzumuz olsun diyen ve emeği geçen herkesten Allah razı olsun” dedi.

Konuyla ilgili açıklamasına devam eden Çiler “Hoşgörülü ve iyi kalpli insanların yaşadığı Kırklareli, Halep’te yaşanan insanlık dramına elbette sessiz kalamazdı. Bizde Kırklareli İl Başkanlığı ve Kadın Kolları Başkanlığı olarak Halep’te ki mağdurların temel ihtiyaçlarını bir nebze olsun karşılayabilmek adına böyle bir yardım organizasyonu başlattık. Katılan, iştirak eden ve elinden geldiğince yardımcı olan herkesten Allah razı olsun. Bir tır dolusu ihtiyaç malzemesi, Halep’e doğru yola çıktı. Halep’e sadece yardım malzemesi göndermedik. Biz Halep’teki gönül dostlarımıza sevgi, merhamet ve dostluk mesajlarımızı da gönderdik. Bu büyük ve güçlü Türkiye’nin fotoğrafı. Düşmana geçit vermeyen, karşısında dimdik duran, mazluma da yardım ve merhamet eden necip Türk Milletinin fotoğrafı. Halep’teki dindaşlarımıza, ihtiyaç sahibi mazlumlara, ezilmişlere yardım için adeta Şehrimizde bir seferberlik ilan ettik. Yardım çağrımıza her yerden karşılık geldi, sağ olsunlar. Bununla birlikte artık tüm dünyaya örnek olmuş bir Cumhurbaşkanımız var. O, dünyaya yardım için sesleniyor, biz de Türk halkı ve Kırklareli olarak bunun gereğini yapıyoruz” dedi. 

 

Haber/Kaynak: Sınırkent