reklam
reklam
DOLAR 32,2443 % 0.12
EURO 35,1987 % 0.07
STERLIN 41,4192 % 0.25
FRANG 35,4679 % 0.17
ALTIN 2.519,63 % 0,76
BITCOIN 66.673,99 -0.726

Alkışlar Kırklareli Belediyesine!

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
Alkışlar Kırklareli Belediyesine!
reklam

Kırklareli Belediyesi Geçici Hayvan Barınağı ile Kırklareli Doğa ve Hayvanları Koruma Derneği işbirliğinde yürütülen çalışmalar; Soğuk kış günlerinde sokak hayvanlarına umut olmaya devam ediyor.

Hava sıcaklığının düşmesiyle birlikte dışarıda yaşam şartları iyice zorlaşan sokak hayvanları için kulübeler yaptıran Kırklareli Belediyesi, şimdide sokak hayvanları için düzenli olarak besleme çalışması yapıyor. Doğa ve Hayvanları Koruma Derneği üyeleri ile birlikte besleme çalışması yapan Kırklareli Belediyesi Geçici Hayvan Barınağı çalışanları, vatandaşların takdirini topladı.

Kırklareli Belediyesi olarak her canlının yaşam hakkına sonuna kadar saygı duyduklarını ifade eden Başkan Mehmet Siyam Kesimoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Geçici Hayvan Barınağında görevli personellerimiz ve hayvan severler ortaklaşa olarak dışarıda yaşam mücadelesi veren sokak hayvanları için besleme çalışması yürütüyorlar. Biz içeride dahi üşürken, dışarıda yaşayan hayvanların ne şartlar altında yaşadığını tahmin edebiliriz. Etrafımızda ki bütün canlıların yaşam hakkını sonuna kadar savunmaya ve bu doğrultuda çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Sokak hayvanları için özveriyle çalışan geçici hayvan barınağında ki personellerimize ve hayvan sever dostlarımıza canı gönülden teşekkür ederim” dedi. 

 

Haber/Kaynak: Sınırkent