reklam
reklam
DOLAR 32,6378 % 1.12
EURO 34,8816 % -0.07
STERLIN 41,4325 % 0.45
FRANG 36,5956 % 1.33
ALTIN 2.446,00 % 2,30
BITCOIN 67.092,13 -1.044

AMATEM’de öğrendiklerini sergide buluşturdular

Yayınlanma Tarihi :
AMATEM’de öğrendiklerini sergide buluşturdular
reklam

Konya’da Beyhekim Eğitim ve Araştırma Hastanesi AMATEM Kliniğinde tedavi gören danışanların aldıkları eğitimlerin ardından yaptıkları resimler, açılışan sergi ile ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.
Serginin açılışına, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Beyhekim Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Mermer, Psikiyatri Kliniği Sorumlu Hekimi Doç Dr. İkbal İnanlı, AMATEM Kliniği Sor. Doç. Dr. Erdinç Çiçek, hizmet başkanları ile birlikte danışanlara resim eğitimi veren Selçuklu Halk Eğitim Müdürlüğü kurs öğretmenleri katıldı.
Serginin açılışında konuşan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, AMATEM’in özel emek ve fedakârlık gerektiren bir klinik olduğunu ifade ederek, “Beyhekim Eğitim ve Araştırma Hastanemiz özellikle psikiyatri ve AMATEM Kliniği ile şehrimiz ve bölgemiz adına çok önemli bir rol üstlenmektedir. Üstlendiği bu sorumluluğu başarı ile yerine getiren kliniğimizi ilerleyen aylarda açılışını gerçekleştireceğimiz 80 yatak kapasiteli AMATEM binamız ile daha da güçlendirerek çok daha özellikli işler yapılmasını sağlayacağız. Bu kliniğimiz hem şehrimize hem de bölgemize hizmet sunacak modern bir klinik olacak. Yeni binamızda bağımlılıkla mücadele anlamında çok daha büyük etkinlikler yapılabilecektir. Bağımlılık ile mücadele tüm birimleri ilgilendiren bir birliktelik gerektiriyor. Bu anlamda ilimizdeki tüm kurumlarımız her anlamda gerekli desteği bizlere sağlıyorlar. Bu mücadeleye hep birlikte devam edeceğiz” dedi.
Beyhekim Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Mermer de AMATEM’de yapılan tedavilerin başarı oranının oldukça yüksek olduğunu vurgulayarak, “Değer verilmek çıktıları ile ortaya konulan bir durumdur. Bugün burada hem danışanlarımız hem de çalışanlarımız açısından verilen değerin karşılığını ortaya koyabilmenin onurunu taşıyoruz" ifadelerini kullandı.
AMATEM Kliniği Sorumlusu Doç. Dr. Erdinç Çiçek ise “Danışanlarımızın sanata ilgileri arttıkça, yaşamları değişiyor ve çok mutlu oluyorlar. Tedavisi tamamlanan danışanlarımız burada kazandıkları hobiler ile kötü alışkanlıklardan uzak duruyorlar" şeklinde konuştu.
İHA

Haber/Kaynak: Sınırkent