reklam
reklam
DOLAR 32,1922 % 0.09
EURO 35,0015 % -0.03
STERLIN 40,9634 % 0.01
FRANG 35,3140 % 0.05
ALTIN 2.498,38 % -0,19
BITCOIN 69.725,25 -1.685

Arslantaş Karatecileri Bilgilendirdi

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
Arslantaş Karatecileri Bilgilendirdi
reklam

Taekwondo Milli Hakemlerimizden İlker Arslantaş geçtiğimiz gün Şamiloğlu Karate Kulübü’ne karate sporunda değişen kurallarla ilgili bilgilendirme semineri verdi.

Kuralları hakemler kadar sporcuların ve yöneticilerinde iyi bilmesi gerektiğini ifade eden İlker Arslantaş “Karate sporu hızla gelişen ve en seri reflekslerinin olduğu bir spor dalı. Bu doğrultuda kurallar sürekli olarak geliştirilmeye çalışılıyor. Bizlerde hakemler olarak ilk etapta bunları öğrendikten sonra hem kulüp yöneticilerine hem sporcularımıza aktarmaya çalışıyoruz. Bu yanlış anlaşılmaların önüne geçilmesi için yapılan bir uygulama. Zira bu kurallar anlatılmadığı takdirde boşu boşuna polemik yaşanılabiliyor” dedi. 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Şamiloğlu Karate Kulübü Antrenörü Şemsi Şamiloğlu “Kurallara herkesin riayet edebilmesi için ilk önce bilmesi gerekiyor. Biz bu konuda şanslıyız diye düşünüyorum. Küçük bir ilde olmak ve çok fazla bizim gibi spor kulübünün bulunması bu yönde avantaj sağlıyor. Ancak yinede birkaç kulüp daha olsa fena olmaz diye düşünüyorum. Bugün çok sevdiğimiz hakemlerimizden ve eski sporcularımızdan İlker Arslantaş bizleri bilgilendirdi. Bu hepimizin dikkatle dinlemesi gerekiyor. Gereksiz durumları ortadan kaldırmak adına çok önemli. Bunu aslında diğer spor dallarında da yapmak gerekiyor” dedi.

 

YORUM YAP

reklam

HAFTANIN MAÇLARI

DETAYLI FİKSTÜR
reklam