reklam
reklam
DOLAR 32,2443 % 0.12
EURO 35,1987 % 0.07
STERLIN 41,4192 % 0.25
FRANG 35,4679 % 0.17
ALTIN 2.519,63 % 0,76
BITCOIN 66.673,99 -0.726

Aşçı Çıraklığı Kursu Tamamlandı

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
Aşçı Çıraklığı Kursu Tamamlandı
reklam

Lüleburgaz Sosyal Dayanışma Merkezi (SODAM), İŞKUR ve Halk Eğitimi Merkezi işbirliğinde açılan ‘Aşçı Çıraklığı Kursu’nun kapanış töreni düzenlendi.

Kapanış törenine, Lüleburgaz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Gürkan Güler, Lüleburgaz İŞKUR Müdürü Ahmet Selim Keskin, Lüleburgaz Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İzzet Arslan katıldı. 1 Kasım 2016 tarihinde açılan ‘Aşçı Çıraklığı Kursu’ 16 Ocak 2017 tarihinde son bulacak.

‘Aşçı Çıraklığı Kursu’  Yeşim Üremiş ve Dilara Şahinkaya tarafından verildi ve 2 grup halinde 26 kursiyerin katılımıyla gerçekleşti. Lüleburgaz Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İzzet Arslan, 1 Eylül’den 10 Ocak tarihine kadar 397 kurs açıldığını söyledi.

Aşçı Çıraklığı Kursu

Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı Öğretim Programları, Gelişmelere Bağlı Olarak Esnek Ve Sürekli Güncellenmeye Uygun Bir Yapıda Tasarlanmıştır. Bireyler Kazandıkları Güncel Meslekî Yeterlikler Doğrultusunda İstihdam Edilebileceklerdir.

Meslek Elemanı Tanımı: Aşçı, Mutfak Araç, Gereç Ve Ekipmanlarını Kullanarak, Hijyen Ve Sanitasyon Kurallarına Uygun Yiyecek Üretimi Yapma Ve Servise Hazır Hale Getirme Yeterliklerine Sahip Nitelikli Kişidir.

Genel

Hijyen ve sanitasyon kurallarına uygun olarak kendisine verilen görevleri yerine getiren, üstlerinin denetiminde çalışan, mesleğe yeni başlamış mutfak elemanın eğitiminin verildiği programdır.

Konu Başlıkları: Kişisel bakım, işe hazırlık, sanitasyon, yiyecek-içecek hizmetlerinde HACCP, bulaşık yıkama ve çöp atımı, besin öğeleri ve grupları, sebzeleri pişirmeye hazırlık, sebze garnitürleri, fond ve temel çorbalar, yumurta pişirme, basit tatlılar.

İstihdam Alanları: Mesleki yeterliliklerini kazananlar, konaklama ve ulaşım işletmelerinin yiyecek içecek ünitelerinde, kurum mutfaklarında, kafeterya ve restoranlarda, yemek fabrikalarında, ulaşım araçlarının yiyecek-içecek ünitelerinde vb. yerlerde çalışabilirler.

 

Haber/Kaynak: Sınırkent