reklam
reklam
DOLAR 32,1922 % 0.09
EURO 35,0015 % -0.03
STERLIN 40,9634 % 0.01
FRANG 35,3140 % 0.05
ALTIN 2.498,38 % -0,19
BITCOIN 69.725,25 -1.685

Ata Model Uçak Kursu Sona Erdi.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
Ata Model Uçak Kursu Sona Erdi.
reklam

Ata Model Uçak Kursu’na katılan öğrenciler, kursu başarıyla tamamladılar.

Sosyal Dayanışma Merkezi, Lüleburgaz Halk Eğitim Merkezi ve Türk Hava Kurumu işbirliğinde düzenlenen Ata Model Uçak Kursu geçtiğimiz gün sona erdi. SODAM’da düzenlenen Ata Model Uçak Kursunu başarıyla tamamlayan 17 öğrenciye sertifikaları verildi.

İlçe Spor Müdür Vekili Cihan Erdem, Lüleburgaz 8 Kasım Stadyumunda gerçekleştirilen sertifika törenine katılarak, öğrencilere sertifikalarını takdim etti. THK Şube Saymanı Hasan Aktaş ve SODAM yetkililerinin de katıldığı sertifika töreninde öğrenciler sertifikalarına kavuştu.

10 yaş ve üzeri çocukların katılım sağladığı Sivil Havacılık Kurumu Model Uçak Yapım kursuna katılan öğrenciler arasında sertifika töreninde bir de yarışma gerçekleştirildi. Çocukların kurs boyunca yaptıkları ata model uçakları THK Lüleburgaz Şube Saymadı Hasan Aktaş tarafından uçurulurken yarışmayı uçağı en uzak mesafeye giden Ferit Korhan kazandı. 1.olan Ferit Korhan’a SODAM tarafından “Kağıttan Uçak Maceraları” adlı kitap hediye edildi.

Törenin sonunda konuşan THK Lüleburgaz Şube Saymanı Hasan Aktaş “3 kurum tarafından tek hedef çerçevesinde gerçekleştirilen organizasyonda gençlerimize havacılığı sevdirmeyi amaçladık. Düzenlediğimiz kurs ile çocukların yarıyıl tatilinde eğlenmelerini amaçladık. Düzenlediğimiz kursa 17 öğrencimiz katıldı. Kurs sonunda sertifika töreninin yanında bir de yarışma düzenledik. Yarışmamızla birlikte öğrencilerimizin heyecanı arttı. Son derece güzel günler geçirdiğimiz kursu böylelikle tamamlamış olduk” dedi. 

 

Haber/Kaynak: Sınırkent