reklam
reklam
DOLAR 32,8248 % 0.04
EURO 35,2439 % -0.18
STERLIN 41,7711 % -0.2
FRANG 36,7168 % -0.28
ALTIN 2.450,67 % -1,57
BITCOIN 64.327,83 0.862

Babaeski Gençlik Merkezleri Roman Vatandaşlara Yardım Eli Uzattı.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
Babaeski Gençlik Merkezleri Roman Vatandaşlara Yardım Eli Uzattı.
reklam

Gençlik ve Spor Bakanlığı Babaeski Gençlik Merkezleri, Babaeski’de yaşayan roman vatandaşları ziyaret ederek giyecek yardımında bulundu.

GSB Babaeski Gençlik Merkezleri tarafından bir süredir yardım maksadıyla toplanan giyim eşyaları, Babaeski’de yaşayan ihtiyaç sahibi roman vatandaşlarına dağıtıldı. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen yardım etkinliğinde çok sayıda yardıma muhtaç vatandaşın ihtiyaçları giderildi.

 

İslamiyet dininin yardımlaşma dini olduğunu ifade eden yetkililer konuyla ilgili yaptıkları açıklamada “Genellikle ifâde edildiği gibi İslâmiyet bir yardımlaşma dinidir. İslâmiyetten önce de sonra da hiç bir din ve fikir sistemi onun kadar bu konuya eğilmemiş yardım anlayışını ve bu anlayışın uygulanışını bu kadar geniş boyutlara ulaştıramamıştır. Kur’an-ı Kerim’den öğrendiğimiz bu gerçeği, hayatımızın her anında görüyoruz. Geçmişte olduğu gibi, şimdi de hayatı paylaşan insanlar, aynı düzeyde değillerdir, örneğin zayıfı, güçlüsü, fakiri, zengini, erkeği,kadını gibi. Böyle insan toplulukları beraber doğup, beraber ölürler. Bu beraberlik “hayat”ın kaynağını oluşturuyor. İnsanların birbirlerine muhtaç olmaları, aralarındaki yardımlaşmaları zorunluluğunu ortaya çıkarır. Yardımlaşma toplum halinde yaşamanın sonucudur. Yardımla yoksullar korunmuş olur. Onlara yapılan maddi yardımlar, onların hırsızlık gibi kötü yollara sürüklenmesini engeller. Yardım yapan ile yardım yapılan arasında bir bağ oluşur. Bizde Gençlik Merkezleri olarak topladığımız yardımları, ihtiyaç sahiplerine dağıtarak gönül bağımızı kuvvetlendirdik. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun” dediler. 

 

Haber/Kaynak: Sınırkent