reklam
reklam
DOLAR 32,2223 % 0.05
EURO 35,1483 % 0.09
STERLIN 40,9643 % 0.11
FRANG 35,4520 % 0.12
ALTIN 2.501,99 % 0,05
BITCOIN 66.212,00 -1.12

Başbakan Yıldırım “Terör Kardeşliği Hedef Alıyor!”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
Başbakan Yıldırım “Terör Kardeşliği Hedef Alıyor!”
reklam

Ak Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, 2017 yılında yapılan ilk Ak Parti grup toplantısına katıldı.

Reina’da yaşanan terör saldırısı, terörle mücadele, Suriye ve Irak’taki gelişmelerin değerlendirildiği Ak Parti grup toplantısına Türkiye Cumhuriyeti Devleti Başbakanı Binali Yıldırım başkanlık etti. Binali Yıldırım başkanlığında toplanan Ak Parti Milletvekilleri Türkiye gündemi hakkında değerlendirmelerini kamuoyu ile paylaştılar.

Gerçekleştirilen Ak Parti Grup toplantısında konuşan Başbakan Binali Yıldırım “2017 Türkiye'nin terörle mücadelede mutlak bir hakimiyet sağlayacağı yıl olacaktır.

Bu katilleri aramıza salanlar farklı yaşam tarzları üzerinden ayrışacağımızı bekliyorlarsa boşuna hevesleniyorlar.

Bu alçak saldırılar karşısında millet olarak daha fazla kenetleneceğiz. Uluslararası toplumdan tek bir isteğimiz var; terör işinde ikircilik davranışları bir tarafa bırakalım. Londra'yı, Paris'i kana bulayan teröristlerle İstanbul'u, Kayseri'yi kana bulayan örgütler aynıdır. Karşımızda aynı merkezden yönetilen farklı örgütler var. Türkiye bugün sadece bir terör örgütüyle mücadele etmiyor.  Dünyanın hiçbir ülkesinde bir anda bu kadar terör örgütüyle mücadele eden hiçbir ülke yok. Bunun bilinmesi lazım. Bunun sebebi ne? Emperyal hayallerin ülkemizin civarındaki komşularımız üzerindeki hesaplarıdır. Suriye'de, Irak'ta son 5-6 yıl içinde yaşanan istikrarsızlık terör örgütleri için mükemmel bir ortam oluşturmuştur. Buradan en çok zararı gören ülkede Türkiye olmuştur. Takdir edersiniz ki Hatay'a, Kilis'e roketler düşerken, 'neredesiniz' diyenler, Fırat Kalkanıyla peşlerine düştüğümüzde de 'bizim orada ne işimiz var' diye bağırıyorlar. Bu bir muammadır. Türkiye, terör nerede ülkemize zarar veriyorsa orada bulup, yok etmek kudretine sahiptir. Fırat Kalkanıyla da bunu gerçekleştirmektedir. İstanbul'da gerçekleştiren terör saldırısı, seçilen mekan ve zaman dikkate alındığında amacın ne olduğu çok açıktır. Etkin köken, mezhep temelli ayrıştırma, kışkırtmaya yönelik bir süreç başlatılmak isteniyor. Onlar biliyor ki Ortaköy'de yüzyıllarca cami, kilise, havra hep yan yanaydı. Farklı dinden insanlar hep birlikteydi. Bu kirli tuzaklar toplumun kardeşliğini hedef alıyor. Buna karşı uyanık olmalıyız” dedi. 

 

Haber/Kaynak: Sınırkent