reklam
reklam
DOLAR 32,3220 % 0.03
EURO 34,5022 % -0.57
STERLIN 40,4439 % -0.37
FRANG 35,4128 % -0.28
ALTIN 2.489,65 % 1,16
BITCOIN 2.339.879 0.612

Başkan Kesimoğlu Kamuoyunu Bilgilendirdi.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
Başkan Kesimoğlu Kamuoyunu Bilgilendirdi.
reklam

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Fevzi Çakmak Caddesi’ni daha çağdaş ve modern bir görünüme kavuşturmak için yürütülen çalışmalar hakkında kamuoyunu bilgilendirdi.

Kırklareli’nin en çok kullanılan caddesi olarak bilinen Fevzi Çakmak Caddesi’nde başlatılan düzenleme çalışmalarında son aşamaya gelindi. Ekiplerin bir süredir Fevzi Çakmak Caddesi’nde yürüttüğü çalışmalarla söz konusu güzergahta yaşanan park sorununun çözülmesi ve görüntü kirliliğinin ortadan kaldırılması amaçlanıyor. Yayaların ve sürücülerin mağdur olmaması için titizlikle çalışan ekipler aynı zamanda Fevzi Çakmak Caddesi’nde yaşanan alt yapı sorunlarını da kalıcı olarak çözüme kavuşturmak için çalışmalarını devam ettiriyorlar. Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde devam eden yenileme çalışmalarının tam anlamıyla bitmesiyle birlikte Trakya’da emsal teşkil edecek olan bir projenin altına imzalarını atacaklarını ifade eden Başkan Kesimoğlu “Bölge genelinde etkili olan kar yağışı, düzenleme çalışmalarını olumsuz yönde etkiledi” dedi.

Başkan Kesimoğlu konuyla ilgili yayınladığı bilgilendirme metninde “Fevzi Çakmak Caddesi'nin düzenlenmesi çalışmalarında son aşamaya geldik. Yoğun kar yağışının ardından çalışmalara bir süre ara verilen projenin son işlemleri yapılıyor. Kırklareli'de son 30 yılın en yoğun kar yağışı bu yıl yaşandı. Kar yağışından sonra Fevzi Çakmak Caddesi'nde yaptığımız incelemelerde caddenin bazı bölümlerinde ufak sorunlar tespit ettik. Zeminin tam olarak sağlıklı kullanılması için biraz daha zamana ihtiyaç vardı. Biz, çökme yaşanmaması için zemine 10 cm kalınlığında çesa demirli beton uygulaması gerçekleştirdik. Yoğun yağan kar, maalesef çalışmanın zeminini etkiledi. Sorun olan bölgeleri tespit ettik. Projeyi yüklenen firma ile bu sorunları paylaştık ve düzeltilmesini istedik. Burada yaşanan olumsuzlukların giderilmesinin ardından caddemizde son bir inceleme yapacağız ve işi teslim alacağız. Bizim halkımız her şeyin en güzeline en iyisine layık. Vatandaşlarımızdan aldığımız olumlu tepkiler, caddede yapılan çalışmanın beğeni ile karşılanması bizleri memnun ediyor. Projenin ışıklandırmasıyla, oturma banklarıyla, kaldırımlarının genişliği ile Kırklareli'mizin güzelliğine katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.

 

Haber/Kaynak: Sınırkent