reklam
reklam
DOLAR 32,1922 % 0.09
EURO 35,0015 % -0.03
STERLIN 40,9634 % 0.01
FRANG 35,3140 % 0.05
ALTIN 2.498,38 % -0,19
BITCOIN 69.725,25 -1.685

Başkan Kesimoğlu “KIRKLARELİ İNSANI ‘HAYIR’ DEMEYİ DE ‘AYIR’ DEMEYİ DE İYİ BİLİR”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
Başkan Kesimoğlu “KIRKLARELİ İNSANI ‘HAYIR’ DEMEYİ DE ‘AYIR’ DEMEYİ DE İYİ BİLİR”
reklam

“Ne Seninle, Ne Sensiz” isimli tiyatro gösterisi geçtiğimiz akşam Rektörlük Kültür Merkezi’nde sahnelendi. Kırklarelili vatandaşların yoğun katılım sağladığı tiyatro gösteriminde “Hayır” mesajı verildi.

Zeynep Gülmez, Yosi Mizrahi, Buket Dereoğlu ve Fatih Gülnar tarafından sahnelenen “Ne Seninle, Ne Sensiz” isimli tiyatro gösterimi geçtiğimiz Cuma akşamı Kırklarelili vatandaşlarla buluştu. Ücretsiz olarak Kırklarelili vatandaşların beğenisine sunulan tiyatro gösteriminde kadın-erkek ilişkileri masaya yatırıldı. Tiyatro gösteriminin sonunda sahneye çıkan Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun konuşması geceye damga vurdu. Başkan Kesimoğlu ve gösterimi izlemeye gelen vatandaşlar hep bir ağızdan referandum süreci ve başkanlık sistemine gönderme yaparak “Hayır” dediler.

Trakya’nın kültür başkenti Kırklareli başkanlık sistemine ‘Hayır’ demeyi de ‘Ayır’ demeyi de bilir diyen Başkan Kesimoğlu “Sahne performansları ile bizlere unutulmaz bir akşam yaşatan Zeynep Gülmez, Yosi Mizrahi, Buket Dereoğlu ve Fatih Gülnar’a teşekkür ediyorum. Trakya’nın kültür başkenti Kırklareli, önümüzdeki günlerde daha birçok güzel tiyatro oyununa ev sahipliği yapacak. Bu güzel oyun için Kırklareli halkı adına oyuncularımıza şükranlarımı sunuyorum. Hepinizin bildiği gibi önümüzde bir süreç var. Biz Trakya halkı olarak, Kırklarelili vatandaşlar olarak bu süreçte ne diyeceğimizi çok iyi biliyoruz. Bizim alfabemizde 28 harf var. Fakat iş Cumhuriyet’i ve Mustafa Kemal Atatürk’ün kazanımlarını müdafaa etmeye geldiği zaman Kırklareli insanı ‘Hayır’ demeyi de ‘Ayır’ demeyi de iyi bilir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Özgürlüklerimizi ve Cumhuriyetimizi bir kişiye teslim etmeyeceğiz. Laik, Çağdaş ve Demokratik Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ilelebet yaşatmak için var gücümüzle mücadele edeceğiz. O yüzden bir kez daha en yüksek sesimiz ile hep birlikte hayır diyoruz” dedi. 

Başkan Kesimoğlu tarafından yapılan konuşma, salona katılan vatandaşlar tarafından ayakta alkışlandı. Gösterinin sonunda Başkan Kesimoğlu tiyatro oyuncularına çiçek ve plaket takdiminde bulundu.

 

Haber/Kaynak: Sınırkent