reklam
reklam
DOLAR 32,5038 % 0.08
EURO 34,7826 % -0.12
STERLIN 40,2943 % -1.04
FRANG 35,7169 % 0.28
ALTIN 2.499,53 % 0,61
BITCOIN 2.128.370 0.995

Başkan Kesimoğlu’da “Ayağa Kalktı

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
Başkan Kesimoğlu’da “Ayağa Kalktı
reklam

Cumhuriyet Halk Partisi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve çok sayıda sivil toplum kuruluşunun anayasa değişikliği ve başkanlık sistemine karşı başlatmış olduğu “Ayağa Kalkıyoruz” etkinliğine Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’da destek verdi.

“Cumhuriyete sahip çıkıyoruz, ayağa kalkıyoruz!” sloganıyla başlatılan eylem; Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşülen anayasa değişikliğine ve başkanlık sistemine karşı vatandaşların günün belli bir saatinde bulundukları noktada ayağa kalkmasını içeriyor. “Ayağa kalkıyoruz” eylemine Kırklareli Belediye Başkanlığı binasında bulunan makam odasından destek veren Başkan Kesimoğlu “Cumhuriyetimize sahip çıkma noktasında ki kararlılığımızı ‘Ayağa kalkıyoruz’ etkinliği ile bir kez daha gösterdik” dedi.

 

Konuyla ilgili açıklamasına devam eden Başkan Kesimoğlu “Geleceğimize, Cumhuriyetimize, parlamenter demokrasimize sahip çıkmak için Cumhuriyet Halk Partisi ve sivil toplum kuruluşları tarafından organize edilen ‘Ayağa Kalkıyoruz’ etkinliğine destek verdim. Egemenliği milletimizin ellerinden alıp, bireylere teslim edecek olan anayasa değişikliğine ve başkanlık sistemine sadece ayağa kalkarak değil; Her zaman ve her koşulda karşı olduğumuzu ifade edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyetin ve egemenliğin elimizden alınmasına sessiz kalmayacağız. Ben anayasa değişikliğinin meclisten geçtiği takdirde, vatandaşlarımız tarafından kabul edilmeyeceğine canı gönülden inanıyorum. Bu süreçte gençlerimize, kadınlarımıza ve duyarlı bütün vatandaşlarımıza çok önemli bir görev düşüyor. Özgürlüğüne, geleceğine ve Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasına sahip çıkan bütün vatandaşlarımıza şahsım adına teşekkür ediyorum” dedi. 

 

Haber/Kaynak: Sınırkent