reklam
reklam
DOLAR 32,6378 % 1.12
EURO 34,8816 % -0.07
STERLIN 41,4325 % 0.45
FRANG 36,5956 % 1.33
ALTIN 2.446,00 % 2,30
BITCOIN 67.092,13 -1.044

Başkan Yılmaz: "TORTEK ile kadınlara yeni iş kapıları açıyor, ev ekonomilerine katkıda bulunmalarına destek veriyoruz"

Yayınlanma Tarihi :
Başkan Yılmaz: "TORTEK ile kadınlara yeni iş kapıları açıyor, ev ekonomilerine katkıda bulunmalarına destek veriyoruz"
reklam

Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediyesi Teknik ve Mesleki Eğitim Kursları’nda (TORTEK), 56 farklı branşta ücretsiz olarak verilen sanat ve mesleki eğitimlerden bugüne kadar 8 bin 956 kişi yararlandı.
Kuyumculuk teknolojisi, güzellik ve saç bakımı hizmetleri, el sanatları teknolojisi, çocuk gelişimi ve eğitimi, giyim üretim teknolojisi, seramik ve cam teknolojisi, sanat ve tasarım, müzik ve gösteri sanatları, din eğitimi ve yabancı diller olmak üzere 56 farklı branşta düzenlenen kurslar; Alsancak, Akbelen, Arpaçsakarlar, Çağdaşkent, Çopurlu, Çukurova, Dalakderesi, Güneykent, Halkkent, Hüseyin Okan Merzeci, Osmaniye, Resul, Sağlık, Selçuklar, Yalınayak ve Tozkoparan mahallelerinde bulunan kurs merkezlerinde veriliyor.
Usta öğreticiler eşliğinde eğitim gören ve başarılı olan kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı sertifikaları da eğitimlerin sonunda teslim ediliyor.

"El becerilerini geliştiriyor, ev ekonomisine katkı sağlıyorlar"
Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, mesleki eğitim kursları ile istihdama ve iş gücüne katkı sağlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Hayat boyu öğrenme ve çevik belediyecilik anlayışıyla gerçekleştirdiğimiz meslek edindirme kurslarımızla özellikle kadınlara yeni iş kapıları açıyor, ev ekonomilerine katkıda bulunmalarına destek veriyoruz” dedi.
Üretime katkı sunan kadınların desteklenmesine büyük önem verdiklerini kaydeden Başkan Yılmaz, “TORTEK ile vatandaşlarımıza başarılı bir meslek yolu hazırladığımız gibi ekonomiye de vasıflı eleman yetiştirmek için önemli bir misyonu üstlendik. İstihdamı teşvik eden çalışmalarımızın yanı sıra üretime katkı sunan kadınların desteklenmesini de çok önemsiyoruz” ifadelerini kullandı.
İHA

Haber/Kaynak: Sınırkent