reklam
reklam
DOLAR 32,2779 % 0.16
EURO 35,0211 % 0.48
STERLIN 41,1032 % 0.17
FRANG 35,6465 % 1.01
ALTIN 2.428,69 % 0,30
BITCOIN 67.972,00 0.343

Başkur “Siyaset Üstü Bir Çalışma Yapacağız”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
Başkur “Siyaset Üstü Bir Çalışma Yapacağız”
reklam

Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli İl Başkanı Ünal Başkur “Anayasa değişikliğine karşı çıkmak sadece CHP’nin değil, bütün vatandaşların görevidir” dedi.

 

Referandumda oylamaya sunulacak olan başkanlık sistemi ile ilgili konuşan Başkur”Halkımızdan gizli saklı kaçırarak üstü örtülü bir şekilde değiştirmeye çalıştıkları bu değişiklik paketinin içeriğini bir bir açıklayacağız. Kışkırtmalarla ve ortamın havasını değiştirerek adeta CHP’nin sanki AKP’ye karşı bir seçim çalışmasıymış gibi algılatmaya çalışması Başkanlık Sistemini ve Anayasa Değişikliğini gölgede bırakmak istediğini açık bir şekilde göstermektedir. Bu değişiklik paketinin dışında her şey iktidar partisi tarafından konuşuluyor. Fakat içeriğiyle ilgili hiçbir ayrıntı vatandaşımıza ve kamuoyuna aktarılmıyor. Anayasa değişiklikleriyle ülkemizi tek adamlığa götürmek isteyen AKP, halkımızdan gerekli desteği bulamayınca en iyi yaptığı şeyi tekrar yapmaya çalışıyor. Yol arkadaşlarını CHP’ye yamamaya çalışıyor. EY AKP sen her adımı bunlarla attın, başkanlık pazarlığını İmralı ile yaptın, sen önce hesap vereceksin bu halka. Meclis kürsüsünde FETÖ dedi diye rahmetli Kamer Genç’e saldıran siz değil miydiniz? Ağlayarak “Dön hoca efendi, bitsin bu hasret” diyen AKP’liler değil miydi? FETÖ’yü övemeyen tek AKP’li bakan, milletvekili veya yönetici var mıdır? Siz FETÖ ile göbekten birbirinize bağlıydınız.

Oslo’da PKK ile kim görüştü? Habur’da PKK’lıların ayağına mahkemeleri kim götürdü? Pişman değilim diyen PKK’lılara pişmanlık yasalarını kim uygulattı? Dolmabahçe’de mutabakata kimlerle vardınız? Neyin mutabakatıydı o? Başkanlık mutabakatı mı? Oslo’ya arkadaşları ben gönderdim, hesabı olan benden sorsun diyenler önce şehitlerin, bomba depolarına dönen şehirlerin hesabını versin. AKP anayasa değişikliği dedikleri ihanet değişikleri milletimizde karşılık bulamayınca yalanla CHP’ye saldırıyor. Bu anayasa değişikliğine karşı çıkmak sadece CHP’nin değil ülkesini, cumhuriyetini, bağımsızlığını, demokrasisini seven her vatandaşın görevidir. Her şeyi kutuplaştıran, ülkeyi bölen AKP’nin Türkiye’yi Suriyeleştirmesine, hatta Suriye’den daha kötü duruma düşürmesine izin veremeyiz. Sürekli kandırılan AKP’nin yeniden kandırılmayacağının bir garantisi mi var mı?

Bizim memleket için ülkemizin bekası için yapmamız gereken tek şey siyaset üstü bir çalışma olacaktır. Çünkü burada yapılacak olan siyaset değildir. Neden ‘Hayır’ denilmesi gerektiğini halkımıza anlatmaya çalışacağız. Karşımızda ki insanlar hangi görüşten hangi düşünceden yana olurlarsa olsunlar sabırla ve dikkatle bu anayasa değişikliği ve başkanlık sistemini anlatmamız gerekiyor. Halkımız Ulu Önder Atatürk’ün 1923 yılında kurduğu Cumhuriyet’in farkında ve hak ettikleri cevabı ‘Hayır’ ile vereceklerinden eminim” dedi. 

 

Haber/Kaynak: Sınırkent