reklam
reklam
DOLAR 32,5038 % 0.08
EURO 34,7826 % -0.12
STERLIN 40,2943 % -1.04
FRANG 35,7169 % 0.28
ALTIN 2.499,53 % 0,61
BITCOIN 2.088.234 1.787

"Biz Var Oldukça, Bu Vatan Vardır"

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
"Biz Var Oldukça, Bu Vatan Vardır"
reklam

Suriye'nin El Bab bölgesi yakınlarında bombalı araçla yapılan saldırıda arkadaşları ve komutanı şehit düşen, kendisi de yaralanan Kırklarelili Komando Piyade Uzman Çavuş Sezer Özdere, birliğine döneceği günü bekliyor.

Özdere: "Allah herkese şehitlik mertebesini vermez. Saldırılarda da şehit olacağım diye hiç korkmadım. Biz var oldukça, bu vatan vardır. Bir kolumu değil, bütün vücudumu vermeye hazırım, yeter ki vatan sağ olsun"

Suriye'nin El Bab bölgesi yakınlarında bombalı araçla yapılan saldırıda arkadaşları ve komutanı şehit düşen, kendisi de yaralanan Kırklarelili Komando Piyade Uzman Çavuş Sezer Özdere, birliğine döneceği günün hayalini kuruyor.

Saldırıda sol kolundan yaralanan Sezer Özdere (26), Gaziantep'teki tedavisinin ardından Kırklareli'ndeki babaevine geldi. Tedavisi devam eden Özdere, bir an önce sağlığına kavuşup birliğine dönmeyi istiyor.

Sarıkamış 57. Komando Tabur Komutanlığından geçici görevle Suriye'ye giden Özdere, saldırıda yaşadıklarını AA muhabirine anlattı.

Suriye'ye gitmeden bir gün önce ailesiyle görüşüp helallik istediğini belirten Özdere, El Bab bölgesi yakınlarında bombalı araçla yapılan saldırı sırasında şehit olacağını hissettiğini ancak o mertebeye ulaşamadığını söyledi.

Saldırıda yakın arkadaşları ile komutanının şehit düştüğünü dile getiren Özdere, yaralanma anında acısını unutup vatan için çatışmayı istediğini ancak kolunun kopma seviyesine gelmesi nedeniyle tüfeğini kaldıramadığını ifade etti.

Çatışmada teröristlerin sürekli kendilerine yaklaşma çabasında olduklarını gördüğünü bildiren Özdere, hainlerden hiçbir zaman korkmadıklarını vurguladı.

Vatan için her zaman savaşmaya hazır olduğuna işaret eden Özdere, şunları kaydetti:

"Yaralandığımda arkadaşlarım hem bana yardım ediyor hem de çatışıyordu. Bir süre sonra çatışma sona erdi, arkadaşlarım beni ambulansa götürdü. Gaziantep'e hastaneye gittiğimizde bir doktor 'Hastayı kaybedebiliriz' diyordu. Ama Allah'a şükürler olsun, yaşama tutundum. Hastanedeki bir aylık tedavinin ardından babaevine geldim. Bir yanım mutlu, bir yanım hüzünlü. Allah herkese şehitlik mertebesini vermez. Saldırılarda da şehit olacağım diye hiç korkmadım. Sağlığıma kavuşayım, yine gideceğim. Biz var oldukça, bu vatan vardır. Bu vatan için hiçbir şeyden çekinmedim, şehit de gazi de olabiliriz. Bir kolumu değil, bütün vücudumu vatan için vermeye hazırım, yeter ki vatan sağ olsun." 

 

Haber/Kaynak: Sınırkent