reklam
reklam
DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
STERLIN 41,6058 % 0.85
FRANG 36,8443 % 1.98
ALTIN 2.457,99 % 2,80
BITCOIN 66.525,50 0.635

Cevdet Arıkan Kimdir? Oyuncu Cevdet Arıkan’ın Filmleri ve Hayat Hikayesi

Yeşilçam’dan bir yıldız daha kaydı. Yeşilçam’ın ünlü yapımlarında rol alan Cevdet Arıkan, 75 yaşında hayatını kaybetti. Acı haberi oyuncunun oğlu Cem Arıkan duyurdu. Peki Cevdet Arıkan kimdir, hangi filmlerde rol aldı? Cevdet Arıkan Kimdir? 75 …

Yayınlanma Tarihi :
Cevdet Arıkan Kimdir? Oyuncu Cevdet Arıkan’ın Filmleri ve Hayat Hikayesi
reklam

Yeşilçam’dan bir yıldız daha kaydı. Yeşilçam’ın ünlü yapımlarında rol alan Cevdet Arıkan, 75 yaşında hayatını kaybetti. Acı haberi oyuncunun oğlu Cem Arıkan duyurdu. Peki Cevdet Arıkan kimdir, hangi filmlerde rol aldı?

Cevdet Arıkan Kimdir?

75 yaşında hayata gözlerini yuman Cevdet Arıkan, Yeşilçam’ın efsane filmlerinde rol almış bir oyuncumuzdur. 1948 Adana doğumlu olan Cevdet Arıkan, 12 yaşında vücut geliştirme sporlarına ilgi duymaya başlamıştır. 

26 yaşıma kadar sporun içinde olan Arıkan, “Adana Halter ve Vücut Şampiyonu” ve “Adana Adale Kralı” seçilmiştir.

Cevdet Arıkan’ın Oyunculuk Kariyeri

Cevdet Arıkan, özellikle 1976 yılında yayınlanan Tosun Paşa filmiyle tanınmıştır. Arıkan, filmde Kemal Sunal, Halit Akçatepe, Şener Şen, Müjde Ar, Adile Naşit, Ayşen Gruda gibi usta isimlerle rol almıştır. 

Suphi karakterini canlandıran Arıkan, daha sonra yaklaşık 120 filmde farklı karakterler ile seyirci karşısına çıktı.

“Para için değil, sanat için yaptım.”

Arıkan, verdiği bir röportajda oyunculuğu “para için değil, sanat için yaptım” diyerek uzun yıllar emek verdiği sinema dünyasına veda ettiğini açıklamıştır. 

Cevdet Arıkan, sinemadan uzaklaştıktan sonra Mersin’in Tarsus ilçesine taşınmıştır.

Cevdet Arıkan’ın vefat haberi oğlu Cem Arıkan tarafından duyuruldu.

Cem Arıkan yaptığı paylaşımda ‘Benim babam, arkadaşım, meslektaşım, Türk sinemasının ise son kalelerinden biriydi. Sorumluluk hissettiğim için acı haberi paylaşmak istedim. Babam Cevdet Arıkan maalesef aramızdan ayrıldı. Sinemamızın başı sağ olsun.’ ifadelerine yer verdi.

Haber/Kaynak: Sınırkent

YORUM YAP