reklam
reklam
DOLAR 32,1922 % 0.09
EURO 35,0015 % -0.03
STERLIN 40,9634 % 0.01
FRANG 35,3140 % 0.05
ALTIN 2.498,38 % -0,19
BITCOIN 69.725,25 -1.685

CHP “Hayır” Kampanyasına Başlıyor.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
CHP “Hayır” Kampanyasına Başlıyor.
reklam

CHP anayasa değişikliği için yapılacak halk oylaması çalışmalarına start veriyor. CHP'de halk oylaması için yapılacak kampanya şekillenmeye başladı.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, çalışmalara ilk olarak parti örgütünden başlayacak ve referandum sürecinde yapılması gerekenler kapsamlı bir şekilde anlatılacak.

Kılıçdaroğlu hafta içi bir araya gelmeyi düşündüğü Parti Meclisi üyeleri ve milletvekilleriyle de kampanyanın detaylarını ele alacak.

BİRE BİR YÜZ YÜZE KAMPANYA

Ana hatları belirlenen kampanya sırasında parti flamaları yerine Türk bayrağı kullanılacak, özellikle kararsız seçmen hedeflenecek. CHP, ilk olarak kararsız AK Parti ve MHP seçmenini ikna etmeye çaba gösterecek.

Seçmene ulaşma yöntemi olarak da "Bire bir ve yüz yüze" ikna metodu uygulanacak. Seçmene "Hayır" çıkması durumunda olacaklar ile "Evet"in getirecekleri, örnekleriyle anlatılacak.

Kampanya süresince CHP örgütünün aktif bir çalışma sistemi uygulaması, her mahalleye, her köye, her eve gidilmesi istenecek. Parti temsilcileri özellikle kanaat önderleriyle buluşacak, bu kişiler vasıtasıyla seçmeni etkilemeye çalışacak.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ

CHP'nin önem verdiği bir diğer seçmen kitlesi ise üniversite öğrencileri. Parti, kampanya boyunca, sayıları 6 milyonu bulan üniversite gençliğine ulaşmaya çalışacak.

CHP referandumun olası sonuçlarını bir kişi ve parti üzerinden değil, "Türkiye'nin geleceği" üzerinden aktaracak. CHP'liler "Bu oylamanın bir seçim değil, neredeyse bir kader olacağı" üzerinde duracak. CHP'nin terör olayları ve ekonomik göstergeleri de kampanyada kullanması bekleniyor.

'HAYIR' ÇIKACAĞINA İNANMAYANA GÖREV YOK

CHP'de, referandumdan "Hayır" çıkacağına inanmayan inanmayan kişilere görev verilmeyeceği belirtiliyor. Sahada çalışanlardan "Korku ve umutsuzluktan uzak durmaları" istenecek, pozitif söylemlerle herkese "Umut aşılaması" istenecek.

Alan çalışması sırasında samimiyetsizlikten, çatışma ve yarışma ortamından uzak durulması da örgütten beklentiler arasında yer alacak. 

 

Haber/Kaynak: Sınırkent