reklam
reklam
DOLAR 32,2399 % 0.06
EURO 34,9889 % 0.41
STERLIN 41,1027 % 0.17
FRANG 35,6226 % 0.95
ALTIN 2.431,26 % 0,40
BITCOIN 68.124,01 0.547

CHP Lüleburgaz “Hayır İttifakı”nı Güçlendiriyor

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
CHP Lüleburgaz “Hayır İttifakı”nı Güçlendiriyor
reklam

Cumhuriyet Halk Partisi Lüleburgaz İlçe Başkanı Özgür Kaya, Saadet Partisi Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ederek Türkiye gündemi hakkında görüşlerini aktardı.

CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Özgür Kaya ve CHP üyelerini Saadet Partisi İl Başkanı Özay Dilber ve İlçe Parti Üyesi İsmail Yüce karşıladı. Referandum sürecinin değerlendirildiği görüşmede konuşan CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Özgür Kaya “İktidar kendi düşüncesine karşı çıkan herkesi terörist ilan ediyor. Bu zihniyet CHP, Saadet Partisi veya başka bir parti ayrımı yapmadan tek adamlığı istemeyen herkesi terörist olarak yansıtıyor” dedi.

Başkan Özgür Kaya açıklamasının devamında “Bugün Saadet Partisi terörist haline gelmiş. Cumhuriyet Partisi Atatürk’ün partisi terörist haline gelmiş. Biz hep aynı şeyi söylüyoruz. Amacımız Türkiye’nin daha iyi yerlere gelmesi. Ama bu yolda hepimiz terörist oluyoruz. Bu zihniyet artık durdurulmalı. Tek adalığı istemiyoruz” şeklinde konuştu.

Referandum ve başkanlık sisteminin parti değil memleket meselesi olduğunu ifade eden Saadet Partisi İl Başkanı Özay Dilber “Bu dava; Vatan davasıdır. Herkesin vatanı için referandumda doğru karar vermesi gerekiyor. Bu mücadelenin içinde sonuna kadar olacağız. Tek adamlık sistemini istemediğimizi açıkça belirtiyoruz. Bu uğurda mücadele edeceğimizi de kamuoyuna duyuruyoruz” dedi. 

 

Haber/Kaynak: Sınırkent