reklam
reklam
DOLAR 32,2779 % 0.16
EURO 35,0211 % 0.48
STERLIN 41,1032 % 0.17
FRANG 35,6465 % 1.01
ALTIN 2.428,69 % 0,30
BITCOIN 67.972,00 0.343

CHP Lüleburgaz Kan Bağışı Kampanyası Düzenliyor

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
CHP Lüleburgaz Kan Bağışı Kampanyası Düzenliyor
reklam

CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen haftalık toplantıya katılan Lüleburgaz Kan Merkezi Müdürü İldeniz Atılgan, 9 Şubat Perşembe günü kan bağışı kampanyası düzenleneceğini duyurdu.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Atılgan ”Kan stoklarında bir yetersizlik söz konusu. Biliyorsunuz ki kan kaynağı sadece insan. Bilim ve teknoloji çok ilerlemiş olmasına nazaran kan üretimi yapılamıyor. Bu nedenledir ki sağ olsunlar ciddi bir destekte bulunacak CHP bizlere.

9 Şubat günü Bercadia AVM’de etkinlik alanında öğlen 11.00’dan akşam 20.00’e kadar sizlerle beraber gönüllü kan bağış kampanyası düzenleme arzusundayız.Sizlerden bizim istediğimiz, hem bireysel olarak hem de çevremizdeki her yetişkine 18-65 yaş arasında herhangi ciddi bir sağlık problemi olmayan yetişkinleri bu kampanyaya davet ederek onlarında kan bağışında bulunmasını sağlamak ve böylelikle ihtiyacı olan insanların mağdur olmamasını, kan aramamasını ve bununla ilgili hiçbir sıkıntı yaşamamasını sağlayabilmek.

 18-65 yaş arasında erkekler 3 ayda bir, bayanlar ise 4 ayda bir kan bağışında bulunabiliyor.Alınan her kan laboratuarımızda herhangi bir hastalık olup olmadığına dair testleri yapıldıktan sonra hastanelere Kızılay tarafından teslim ediliyor.Alınan kanlar gönüllülerden alındığı için bunla ilgili kanı kullanan hasta veya yakınlarından herhangi bir ücret alınmıyor.Bütün yapılan tahlillerin ücreti SGK tarafından karşılanıyor.Bizim tek sıkıntımız ihtiyaç kadar gönüllü kan bağışı alınamaması. Ülkemizde her yıl ortalama 2 buçuk milyon ünite kan kullanılıyor.Gönüllülerden bütün ülkemizde yaptığımız kampanyalardan alınan miktar ise geçen yıl itibari ile 2 milyon 100 binlerde idi.

Hala ihtiyacın altında kan bağışı var ve bu yüzden insanlarımız hala kan arıyor, anonslar duyuyoruz.İşte bunun yaşanmaması için biz böyle bir iş birliği içindeyiz.Perşembe günü herkesin katılımını bekliyoruz.Sizler kan veremeseniz bile çevrenizdekileri yönlendirebilirseniz bu iyilik sayesinde hepimiz bir halka oluruz ve bu ülkede hakikaten bir gün gelecek bizim umudumuz o yönde ve bu da onun için yapılıyor ve hiç anons yapılmayacak, ihtiyaç kadar kan hep hastane depolarında olacak ve direk kullanılabilecek.Sayın vekillerim sizlerin de programı uygun ise sizleri de aramızda görmek istiyoruz” dedi. 

 

Haber/Kaynak: Sınırkent