reklam
reklam
DOLAR 32,1905 % 0.09
EURO 34,9902 % 0
STERLIN 40,9728 % 0.05
FRANG 35,3424 % 0.1
ALTIN 2.499,22 % -0,16
BITCOIN 69.864,59 -1.705

“Engel Olmayın, Destek Olun!”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
“Engel Olmayın, Destek Olun!”
reklam

Sınırkent Gazetesi; Bedensel engelli basketbolcuları ve Kırklarelispor taraftar gruplarını basketbol sahasında bir araya getiriyor!

Sınırkent Gazetesi organizatörlüğünde bedensel engelli sporcuların yaşadığı sorunları gündeme getirmek ve farkındalık yaratmak amacıyla bir gösteri maçı düzenleniyor. Efsane 39 ve 39 Gençlik Taraftar Gruplarından 5’er kişinin katılacağı bir takım ile Kırklareli Bedensel Engelliler Basketbol Takımı 19 Şubat tarihinde karşı karşıya gelecekler. Hayata geçirilecek olan proje için Kırklareli Gençlik Spor İl Müdürü Muammer Aydın’da her türlü desteği vereceğini ifade etti. Gösteri maçın için Kırklareli Kapalı Spor Salonu’nu tahsis eden Muammer Aydın “Sporun ve sporcunun gelişimine katkı sağlamak için uğraşıyoruz. Bedensel engelli sporcularımızın motivasyonlarını yükseltmek ve bu konuda farkındalık yaratmak için düzenlenen bu anlamlı organizasyona her türlü desteği vermeye hazırım” dedi.

Gösteri maçının organizatörlüğünü üstlenen Sınırkent Gazetesi Muhabiri Mert Satılmış konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Kırklareli Bedensel Engelli Basketbol Takımımızı yakından takip ediyoruz. Şehrimizin ismini en iyi şekilde temsil ediyorlar. Bulundukları ligde namağlup unvanıyla lider durumdalar. Onların bulunduğu ligde ilk yarı sona erdi. Bizde bu arayı en iyi şekilde değerlendirmek, sporcularımızın moral ve motivasyonlarını yükseltmek amacıyla bir gösteri maçı organize etmek istedik. Konuyu öncelikle taraftar gruplarımızla görüştüm. Her iki tarafta ellerinden gelen desteği vermeye hazır olduklarını ifade ettiler. Daha sonra Spor İl Müdürümüz Muammer Aydın ile yer tesisi konusunda görüştüm. Müdürümüzde bu organizasyona elinden geldiği kadar destek olacağını söyledi. Kırklareli halkının ne kadar duyarlı olduğunu, Kırklareli ismini layıkıyla temsil eden bedensel engelli basketbolcularımıza ne derece sahip çıktığını 19 Şubat tarihinde göreceğiz. ‘Engel olmayın, destek olun’ diyoruz. Tüm duyarlı vatandaşlarımızı gösteri maçımıza davet ediyorum. Organizasyonumuzun hayata geçirilmesi için desteklerini esirgemeyen Efsane 39 Taraftar Grubu Lideri Ali Ataman ve 39 Gençlik Taraftar Grubu Lideri Uğur Çevik’e sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.  

 

YORUM YAP

reklam

HAFTANIN MAÇLARI

DETAYLI FİKSTÜR
reklam