reklam
reklam
DOLAR 32,3344 % 0.06
EURO 34,4831 % -0.61
STERLIN 40,3739 % -0.52
FRANG 35,4100 % -0.29
ALTIN 2.492,86 % 1,29
BITCOIN 2.345.921 1.132

Göksal Çidem “Trakya Temiz Hava ve Konfora Kavuşacak” Konferansını Eleştirdi

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
Göksal Çidem “Trakya Temiz Hava ve Konfora Kavuşacak” Konferansını Eleştirdi
reklam

Geçtiğimiz gün Namık Kemal Üniversitesi Konferans salonunda yapılan “Trakya Temiz Hava ve Konfora Kavuşacak” konulu konferans eleştirilerin hedefi olmaya devam ediyor.

Trakya Platformu Yürütme Kurulu Üyesi ve Kırklareli Kent Konseyi Çevre Komisyonu Başkanı Göksal Çidem “Zamanında Ergene için de aynı söylemleri kullandılar” dedi.

 

Göksal Çidem termik santrallerin ‘olumlu’ yönlerini bahsedildiği konferans hakkında “Geçmişte Ergene’nin yok olmasına olur ve onay verenler ile göz yumanları bugün nasıl anıyorsak, gelecekte de bugün yapılan ve yapılmak istenen yaşamı yok sayan projeleri yapanları da gelecek nesillerin nasıl anacağı belli” ifadelerini kullandı.

 

Konuyla ilgili yazılı bir açıklamada bulunan Çidem “Kömür termik santrallerde çevreci yöntemler ile elektriğe dönüşecekmiş. 70’li yıllarda Ergene kaynakları üzerine sanayi gelirken ‘size aş iş getiriyoruz’ demişlerdi. Sonuç tek akarsuyumuz Ergene Akarsıvı oldu. Ne aktığı belli değil. Resmi analiz sonuçlarında A4 diyor. (Hiç bir amaç için kullanılamaz) Bilim o zaman da uyarmıştı. 280 km’lik Ergene geçtiği her yere ölüm saçıyor. Şimdi de termik santral size konfor getiriyor. Bedava ısınmadan tutun hava temizliğine kadar her şeyi getirecekmiş. Geçmişte Ergene’nin yok olmasına olur ve onay verenler ile göz yumanları bugün nasıl anıyorsak, gelecekte de bugün yapılan ve yapılmak istenen yaşamı yok sayan projeleri yapanları da gelecek nesillerin nasıl anacağı belli. Bizim havamızı ve konforumuzu bu kadar düşünenlere şimdiden teşekkür ediyorum!” dedi.

 

Haber/Kaynak: Sınırkent