reklam
reklam
DOLAR 32,2223 % 0.05
EURO 35,1483 % 0.09
STERLIN 40,9643 % 0.11
FRANG 35,4520 % 0.12
ALTIN 2.501,99 % 0,05
BITCOIN 66.212,00 -1.12

Hayri Girgin “Şahabettin Vardar Gençlerimize ve Derneğimize Sahip Çıkmıştır!”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
Hayri Girgin “Şahabettin Vardar Gençlerimize ve Derneğimize Sahip Çıkmıştır!”
reklam

İnece Belediye Başkanı Şahabettin Vardar; Atatürkçü Düşünce Derneği Kırklareli Şubesi tarafından 10 öğrenciye bulunması gereken bursların iki tanesini üstlendiğini açıkladı.

Geçtiğimiz ağlarda “Dayanışma gecesi” adı altında üniversite öğrencilerine burs imkanı sağlanmak maksatlı bir akşam yemeği organize edilmişti. Atatürkçü Düşünce Derneği Kırklareli Şube Başkanı Hayri Girgin üniversite öğrencilerine maddi imkân yaratmak için düzenlediği gecede, hayırsever işadamları ve siyasetçilere bu konuda gönüllü olmaları konusunda ricada bulunmuştu. Düzenlenen gecede 10 öğrenciye burs vereceği yönünde taahhütte bulunan CHP Kırklareli İl Başkanı Ünal Başkur, daha sonradan vazgeçtiğini açıklayarak 10 öğrenciyi mağdur etmişti. Ortaya çıkan mağduriyetin giderilmesi için çalışmalara başlayan ADD Kırklareli Şubesine, İnece Belediye Başkanı Şahabettin Vardar destek verdi.

“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ten bize kalan tüm mirasa sahip çıkmak boynumuzun borcudur” diyen ADD Kırklareli Şube Başkanı Hayri Girgin konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Kurumlar, bireyler yücelir ve ya küçülür. CHP’li İnece Belediye Başkanı, aynı zamanda derneğimiz üyesi, ilkeli ve dürüst siyasetçi Şahabettin Vardar; Açıkta bırakılan 10 öğrencimizin bursunun iki tanesini üstlenerek gençlerimize ve derneğimize sahip çıkmıştır. Kendisine minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Başkanımızın davranışı ders olsun!” dedi.

Üniversite öğrencilerinin maddi zorluklar yaşamadan eğitimlerini tamamlamaları için elinden gelen her şeyi yapacağını ifade eden Başkan Şahabettin Vardar konuyla ilgili yaptığı açıklamanın devamında “Aslında yapmam gereken şeyi yaptım diyebilirim. Keşke daha fazla imkanım olsaydı da, daha fazla genci maddi olarak rahatlatabilseydim. Değerli Başkanımız Hayri Girgin ile birlikte geriye kalan 8 öğrenciye burs bulabilmek için çalışacağız” dedi. 

 

Haber/Kaynak: Sınırkent