reklam
reklam
DOLAR 32,5038 % 0.08
EURO 34,7826 % -0.12
STERLIN 40,2943 % -1.04
FRANG 35,7169 % 0.28
ALTIN 2.499,53 % 0,61
BITCOIN 2.139.911 1.597

Kaymakam Kaya “Hamitabat Kooperatifi Türkiye Çapında Bir Marka Olacak”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
Kaymakam Kaya “Hamitabat Kooperatifi Türkiye Çapında Bir Marka Olacak”
reklam

Hamitabat Tarımsal Kalkınma Kooperatifi geçtiğimiz gün düzenlediği tören ile 3’üncü şubesini vatandaşların hizmetine açtı.

Yıldız Mahallesi Büklüm Caddesi üzerinde açılan yeni şubenin açılışına Kaymakam Mustafa Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin, İlçe Müftüsü Hüseyin Ünsal, oda başkanları, üyeler ve çok sayıda davetli katıldı.

Kaymakam Mustafa Kaya “Hamitabat Kooperatifi hızla büyüyen bir marka haline geldi. Üreticilerimiz için mallarını pazarlama noktasında Hamitabat Kooperatifi’nin önemli bir katkısı olduğu inkar edilemez. Kooperatifimizin Türkiye çapında bir marka olacağına inanıyorum. Birçok kooperatif bu alanda şubeler açıyor fakat bunu başaramıyor. Bu kapsamda Hamitabat Kooperatifi bu işi layıkıyla başarıyor. Bu da bizi ayrıca mutlu ediyor. Ben bu kooperatifi daha büyüyerek sadece Lüleburgaz ölçeğinde kalmayıp diğer ilçelere illere hatta Türkiye genelinde bir markaya doğru da ilerlemesini istiyorum. Emeği geçenleri kutluyorum ve başarılarının devamını diliyorum. Kooperatifçiliğin en önemli özelliği şeffaf olmasıdır. Üyelerine karşı açık olması ve paylaşımı beraber gerçekleştirmeleri gerekiyor. Dolayısıyla bu organizasyonu bu şekilde yürüten tüm üyeleri bir kez daha tebrik ediyorum” dedi.

 

Hamitabat Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Kemal Çağlar açılış töreninde yaptığı konuşmada “Üçüncü şubemizi açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Güvenilir, sağlıklı ve hızla büyüyen bir kooperatifiz. Bize güvenen herkese teşekkür ediyoruz. 1975 yılından bu yana Hamitabat Kooperatifi olarak varlığımızı devam ettiriyoruz. 1975 yılında kurulan kooperatifimiz bu günlere kadar geldi. 2004 yılında 1. Şube, 2015 yılında da Lüleburgaz’da 2. Şubemizi açtık. Şimdi ise 3. Şubemizi açmanın sevincini yaşıyoruz. İnşallah hayırlı olur. Buradan alınan ürünler tamamen sağlıklı ve onaylıdır. Kırklareli Bölgesinde Tarım Bakanlığından onaylı tek kooperatifiz. Mezbahamız devlet destekli. Elimizden geldiğince hizmet kalitemizi artırıyoruz. Hizmeti, ürünü halkın ayağına getiriyoruz. Bu da hem bizleri hem de bizi tercih edenleri mutlu ediyor. İnşallah daha da büyümek istiyoruz. Kırklareli ve Babaeski’de de şube açmayı hedefliyoruz” dedi. 

 

Haber/Kaynak: Sınırkent