reklam
reklam
DOLAR 32,9652 % 0.2
EURO 35,4045 % 0.09
STERLIN 41,8607 % 0.18
FRANG 36,8969 % 0.13
ALTIN 2.465,00 % -0,18
BITCOIN 60.798,72 -2.399

Kaynarcalı Çocuklar Tatili Okuyarak Geçiriyorlar

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
Kaynarcalı Çocuklar Tatili Okuyarak Geçiriyorlar
reklam

Kaynarca Ekrem İmamoğlu Halk Kütüphanesi Sorumlusu Güneş Ergün, Kaynarca Beldesi’nde yaşayan çocukların yarıyıl tatilini kütüphanede kitap okuyarak geçirdiğini açıkladı.

Kaynarca ve çevresinde yaşayan çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırılması konusunda çok ciddi kazanımlar elde ettiklerini ifade eden Kaynarca Ekrem İmamoğlu Halk Kütüphanesi Sorumlusu Güneş Ergün “Yaptığımız çalışmaların ve projelerin meyvelerini topluyoruz. Öğrencilerimiz yarıyıl tatillerini kütüphanemizde kitap okuyarak ya da araştırma yaparak geçiriyorlar. İşte biz bu işe başlarken, bunun hayalini kuruyorduk. Yinede bunlar henüz başlangıç diyelim, ilerleyen süreçte okumayı alışkanlık haline getiren gençlerimizle birlikte çok daha güzel şeyler başaracağımıza eminim” dedi.

Konuyla ilgili açıklamasına devam eden Kaynarca Ekrem İmamoğlu Halk Kütüphanesi Sorumlusu Güneş Ergün “Kaynarca Beldesi’nde bulunan okullarda eğitim ve öğretim hayatına devam eden öğrencilerin yarıyıl tatillerini kütüphanemizde geçirmeleri bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Bugüne kadar çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve satranç gibi faydalı oyunları öğretebilmek adına çeşitli çalışmaları hayata geçirdik. Kütüphanemizin açıldığı günden bugüne kadar geçen zaman zarfı içerisinde vatandaşlarımız ve çocuklarımızdan çok güzel geri dönüşler aldık. Kadınlarımıza yönelik teknoloji eğitimleri düzenledik. Çocuklarımızın kelime dağarcıklarının gelişmesine katkı sağlamak adına sözlük eğitimlerimizi tamamladık. Bu ve bunun gibi çalışmalarla birlikte vatandaşlarımızı kütüphanemize ve kitaplara alıştırmayı başardık. Bundan sonraki süreçte yine aynı anlayış ve kararlılıkla plan ve projelerimizi hayata geçirmeye devam edeceğiz. Bugüne kadar kütüphanemizin ihtiyaçlarının karşılanması hususunda özveriyle hareket eden Kaynarca Belediye Başkanımız Sayın Serdar Türker’e sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

Haber/Kaynak: Sınırkent