reklam
reklam
DOLAR 32,8248 % 0.04
EURO 35,2439 % -0.18
STERLIN 41,7711 % -0.2
FRANG 36,7168 % -0.28
ALTIN 2.450,67 % -1,57
BITCOIN 64.327,83 0.862

Kırklareli Belediyesi Tam Not Aldı!

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
Kırklareli Belediyesi Tam Not Aldı!
reklam

Cuma günü itibariyle Trakya bölgesini etkisi altına alan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiledi. Kırklareli Belediyesi’ne bağlı ekipler, kar yağışı boyunca üstün bir performans ortaya koyarak vatandaşların mağdur olmaması için çaba sarf etti.

 

Kırklareli son yılların en kuvvetli kar yağışı ile karşı karşıya kaldı. Meteorolojinin uyarılarını dikkate alan Kırklareli Belediyesi, kar yağışı öncesinde hazırlıklarını tamamladı. Kar yağışının bölge genelinde etkisini arttırmasıyla birlikte harekete geçen ekipler, vatandaşların mağdur olmaması için Kırklareli genelinde solüsyon ve tuzlama çalışmalarına aralıksız olarak devam etti. Ekiplerin zamanında müdahalesiyle vatandaşların yoğun olarak kullandığı güzergâhlarda aksaklık yaşanmazken belediye ekipleri sürücüleri kar lastiği ve zincir olmadan yola çıkmamaları yönünde uyardı.

Kar yağışının sebebiyet verdiği olumsuzlukları ortadan kaldırmak için ekiplerin ekstra mesai yaptığını söyleyen Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Cuma günü etkili olan kar yağışı bölgemizde hayatı olumsuz yönde etkiledi. Kırklareli Belediyesi olarak kar yağışından önce yollarımızda solüsyon çalışması yapmıştık. Kar yağışının başlaması ile birlikte harekete geçen ekiplerimiz, gece boyunca aralıksız bir şekilde solüsyon ve tuzlama çalışmalarına devam ettiler. Vatandaşlarımıza bu süreçte mecbur kalınmadığı takdirde hususi araçlarını kullanmamasını tavsiye ediyoruz. Hemşerilerimiz kar lastiği ve zincir olmadan yola çıkmamaya özen göstermeliler. Kırklareli Belediyesi olarak yaşanan olumsuzlukları gidermek için görevimizin başında olacağız. Vatandaşlarımız 153 Alo Zabıta ve 214 30 44 numaralı telefonlardan bizlere ulaşabilirler” dedi. 

 

Haber/Kaynak: Sınırkent