reklam
reklam
DOLAR 32,2804 % 0.19
EURO 35,0150 % 0.48
STERLIN 41,1011 % 0.19
FRANG 35,5841 % 0.84
ALTIN 2.426,32 % 0,20
BITCOIN 68.020,59 0.237

Köseoğlu “Yardım Projelerimiz Devam Edecek”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
Köseoğlu “Yardım Projelerimiz Devam Edecek”
reklam

Kırklareli Engelliler Yaşam Derneği’nin girişimleri hayırsever iş adamları ve Pınarhisar Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nın katkılarıyla Pınarhisar’ın Akören Köyü’nde yaşayan yardıma muhtaç aile için yaptırılan ev tamamlandı.

Dört engelli çocuğuyla birlikte Pınarhisar’ın Akören Köyü’nde yaşam mücadelesi veren aile için Kırklareli Engelliler Yaşam Derneği bir yardım kampanyası başlattı. Başlatılan yardım kampanyasına hayırsever işadamları başta olmak üzere Pınarhisar Sosyal Yardımlaşma Vakfı da destek verdi. Yapılan bağışlar neticesinde yardıma muhtaç ailenin kullanması amacıyla 4+1 ev inşa edildi. Evin inşaat işlemi geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Kırklareli Engelliler Yaşam Derneği Üyeleri de yapımı tamamlanan eve gidip, son temizliği yaptılar. Ayrıca üyeler tarafından toplanan yardım ve ev eşyaları da aileye teslim edildi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Dernek Başkanı Behice Köseoğlu “Akören Köyü’nde dört engelli çocuğuyla birlikte yaşam mücadelesi veren aile için bir yardım kampanyası başlattık. Başlattığımız yardım kampanyası kısa sürede karşılık buldu ve aileye 4+1 ev inşa ettik. Hayırsever iş adamlarımıza, Pınarhisar Sosyal Yardımlaşma Vakfına ve elbette dernek üyelerimize katkılarından ötürü teşekkür ediyorum. Evin inşaat işleminin tamamlanmasının ardından evin son temizliğini yapmak istedik. Aile için topladığımız kıyafetleri ve ev eşyalarını da yeni eve götürdük. Yardıma muhtaç insanlara yardım eli uzatmak, tarifi imkansız bir mutluluk veriyor insana. Çok önemli ve anlamlı bir projeyi tamamladık. Bu gibi yardım projelerimizi devam ettireceğiz” dedi. 

 

Haber/Kaynak: Sınırkent