reklam
reklam
DOLAR 32,2779 % 0.16
EURO 35,0211 % 0.48
STERLIN 41,1032 % 0.17
FRANG 35,6465 % 1.01
ALTIN 2.428,69 % 0,30
BITCOIN 67.972,00 0.343

Lüleburgaz 12 Yıldızı Kutladı!

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
Lüleburgaz 12 Yıldızı Kutladı!
reklam

Katılımcı yönetim anlayışıyla ve yerel yönetimler alanında yaptığı çalışmalarla bölgeye ve tüm Türkiye’ye örnek çalışmalara imza atan Lüleburgaz Belediyesi, Avrupa Konseyi’nin en prestijli ödülleri arasında yer alan “12 Yıldız Şehri” unvanını 4’üncü kez kazanmayı başardı.

4’üncü kez kazandığımız “12 Yıldız Şehri” unvanı için Belediyemiz Ana Hizmet Binası Fuaye Salonu’nda gerçekleştirilen törende Fransa’nın Strasbourg kentinde yapılan değerlendirme toplantısına katılan personellerimiz Seda Kaplan, Dilhun Kurt ve Çiğdem Yılmaz edindikleri izlenimleri paylaşırken, Belediye Başkanı Emin Halebak’ın konuşması ve pasta kesimi ile tören sona erdi.

Gerçekleştirilen kutlama organizasyonunda konuşan Başkan Halebak ”Lüleburgaz bir şeyler yapmaya çalışan bir kent. Ödüller alıyoruz, almaya devam ediyoruz. Ve en önemlisi burada demokrasinin hakim olması. Dünyanın tüm değişimini an ve an takip eden bir belediyeyiz. Bu da tek başıma ne benim verebileceğim bir mücadele ne de personelin. Burada topyekûn bir kentin mücadelesi. Dünya çok hızlı bir değişim yaşıyor. Ne olacağını bilmediğimiz bir süreci hep beraber yaşıyoruz. Hem ülkemiz hem de yaşadığımız bir bölge için hep birlikte olup bitenleri, yeni gelişmeleri takip etmek zorundayız. Ben görüyorum ki çevremizdeki benzer belediyelere baktığımızda aramızda ciddi bir fark var. Lüleburgaz’daki yaşam şekli değişiyor. Tiyatro, konserler, dans yarışmaları spor alanında çok farklı bir yere gidiyoruz. Bütün alanlarda mücadele ediyoruz. Bütün bu alanlarda mücadele ederken baktığımızda birden bire belediyemiz için tanımlanmış görevlerin dışındaki bir sürü işle uğraşıyoruz. Yol yapmak, suyu akıtmak, çöp toplamak zaten belediyenin görevleri. Çalışanlarımız mükemmel şekilde yerine getirmeye çalışıyor. Olağanüstü bir bütçe yarattık. O bütçeyi kent halkının kontrolü için kullanıyoruz. Hak ettiğimizde, hak ettiğimiz yerde olmak için yapıyoruz. Biliyoruz ki çok çalışmak zorundayız. 2016 yılını Kadın Yılı yaptık. 2017 yılını da Bisiklet Yılı ilan ettik. Bana soruyorlar Lüleburgaz’da bisiklet yolu mu var da bisiklet yılı ilan ettiniz diye. Ben de onlara dünyada otoyollar var mıydı da otomobil fabrikaları kuruldu diye cevap veriyorum. Ama gerekirse bisiklet yolu da yapacağız. Bizim burada yaptıklarımıza Avrupa’da gıptayla bakıyorlar” dedi.

Avrupa Yerel Demokrasi Haftası Nedir?

“Avrupa Yerel Demokrasi Haftası (ELDW) her yıl Ekim ayında Avrupa çapında gerçekleştirilen bir etkinliktir. 47 üye ülkeden yerel ve bölgesel yönetimler aşağıdaki amaçlarla kamuya açık etkinlikler düzenlemeye davet edilir: Yerel politikayla ilgili bilgilerini ve yerel politikaya katılımlarını arttırmak üzere Avrupa vatandaşlarının dikkatlerini yerel demokrasi üzerinde toplamak. Yerel demokrasiyi canlandırmak için seçilmiş yetkilileri vatandaşlarla diyaloglarını derinleştirmeye teşvik etmek. Avrupa Konseyi’nin ve Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresinin Avrupa’nın her yerinde yerel demokrasiyi ve insan haklarına saygıyı güçlendirme görevini yaygınlaştırmak.

 

Haber/Kaynak: Sınırkent