reklam
reklam
DOLAR 32,1905 % 0.09
EURO 34,9902 % 0
STERLIN 40,9728 % 0.05
FRANG 35,3424 % 0.1
ALTIN 2.499,22 % -0,16
BITCOIN 69.864,59 -1.705

Mahalleli Tedirgin; “Sokaktan Geçemez Olduk!”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
Mahalleli Tedirgin; “Sokaktan Geçemez Olduk!”
reklam

Lüleburgaz Atatürk Mahallesi’nde yer alan eski jandarma lojmanı uyuşturucu madde kullanan gençlerin uğrak yeri oldu. Mahallede oturan vatandaşlar terk edilen binayı mesken tutan uyuşturucu bağımlılarının sokağın huzurunu ve güvenliğini tehlikeye attığını söylüyor.

Terk edilen binayı mesken tutan uyuşturucu bağımlıları nedeniyle mahalle sakinleri “Akşam saatlerinde sokakta yürüyemez olduk” dediler. Terk edilen binanın uyuşturucu içmek için kullanıldığını ifade eden sokak sakinleri aynı zamanda binanın fuhuş yapmak isteyenler tarafından da sıklıkla kullanıldığını iddia ettiler.

Terk edilen binanın kötü amaçlar için kullanılması nedeniyle konuya çözüm bulunması için mücadele başlatan sokak sakinleri, 100’ün üzerinde imza toplayarak yetkililere konuyu bildirdiler. Fakat ne yazık ki halen daha sorunun çözümü için bir adım atılmadı. Can ve mal güvenliklerinin tehlikeye atıldığını söyleyen mahalle sakinleri, söz konusu binanın yıkılmasını talep ediyorlar.

Polis ekiplerinin söz konusu binada uyuşturucu kullanan vatandaşları sık sık dışarı çıkarttığını ancak bunun bir çözüm olmadığını ifade eden mahalle sakinleri “Yaklaşık 1,5 yıldır burası böyle atıl vaziyette duruyor. Hırsızlar önce binanın kapı, pencere ne varsa söküp aldılar. Sonra buraya bazı kişilerin gelmeye başladığını gördük. İlk zamanlarda bu kadar fazla değildi. Şimdi ise giren çıkanın sayısı belli değil. Çıkanlar ayakta duramaz vaziyette çıkıyor. Bu durum mahalleli olarak bizlerde tedirginlik yaratıyor. Buranın yıkılması için mahalleli olarak imza toplayıp yetkililere durumu bildirdik. Fakat şu ana kadar bir sonuç çıkmadı. Polis ekipleri buraya gün içinde birçok kez gelip gidiyor. Ama sonuç hep aynı. Onların da yapacağı bir şey yok. Onlar uzaklaştırıyor arkadan tekrar başkaları geliyor. Birçok kez de evlerimizin önünde duran araçlarımıza zarar veridiler. Sokaktan geçemez olduk. Geçenlere laf atıp küfür ediyorlar. Ansızın önüne çıkıyorlar. Hatta buraya kadın-erkek girdiğini bile gördük. Ne yaptıkları belli değil. Bu korkuyla burada yaşamak istemiyoruz. Buranın bir anca yıkılmasını istiyoruz. Sesimizi artık duysunlar” dediler. 

 

Haber/Kaynak: Sınırkent