reklam
reklam
DOLAR 32,9632 % 0.19
EURO 35,4182 % 0.12
STERLIN 41,9052 % 0.28
FRANG 36,8942 % 0.13
ALTIN 2.464,23 % -0,22
BITCOIN 60.739,99 -3.169

MASKİ’den dere temizliği ve arıtma tesis çalışması Büyükbelen Mahallesinde Dere Temizliği

Yayınlanma Tarihi :
MASKİ’den dere temizliği ve arıtma tesis çalışması Büyükbelen Mahallesinde Dere Temizliği
reklam

Ani ve aşırı yağış tehdidine karşı teyakkuzda olan, vatandaşların can ve mal güvenliğini korumaya devam eden Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Saruhanlı ilçesine bağlı Büyükbelen mahallesindeki derede temizlik çalışması gerçekleştirdi. Öte yandan MASKİ Genel Müdürlüğü, Akhisar ilçesine bağlı Süleymanlı Mahallesine içme suyu ulaştıran arıtma tesisinde oluşabilecek arıza sonucu su kesintisi meydana gelmemesi amacıyla donanımsal kontrol çalışması yaparak, kimyasal ölçümlerini gerçekleştirdi.
MASKİ Genel Müdürlüğü küresel ısınma ve iklim değişikliğine bağlı olarak son günlerde ilimizde etkisini gösteren sağanak yağış tehdidine karşı önlem almak amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda il genelinde dere temizliklerine ağırlık veren Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri Saruhanlı ilçesine bağlı Büyükbelen mahallesindeki derede temizlik çalışması gerçekleştirdi. Ekipler, çeşitli nedenlerle derede biriken zararlı maddeleri topladı, derenin düzenli akışını sağladı. Çevre sakinleri de çalışmalardan dolayı MASKİ Genel Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

Süleymanlı’nın içme suyu arıtma tesisi kontrol edildi
İçme suyunu kaynağından alıp, arıttıktan sonra şehir şebekesine verildiği son noktaya kadar kontrol altında tutan MASKİ Genel Müdürlüğü, yaşanabilecek kesintilere mahal vermemek için yoğun mesai yapıyor. MASKİ ekipleri, rutin kontroller gerçekleştirdiği arıtma tesislerinde yaşanabilecek su sorunlarına izin vermiyor. Bu kapsamda, İçme Suyu Dairesi Başkanlığı, Akhisar ilçesine bağlı Süleymanlı Mahallesinde bulunan içme suyu arıtma tesisinde genel bakım çalışması yaptı. Herhangi bir sorun ve arıza oluşmaması amacıyla donanımsal kontrolleri yapılan tesisin kimyasal ölçümleri de yapıldı.
İHA

Haber/Kaynak: Sınırkent