reklam
reklam
DOLAR 32,1826 % -0.08
EURO 35,4205 % 0.32
STERLIN 41,4785 % 0.36
FRANG 35,4374 % 0.07
ALTIN 2.520,20 % 0,78
BITCOIN 66.615,86 -0.514

Mustafa Yabacı Sorularımızı Yanıtladı.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
Mustafa Yabacı Sorularımızı Yanıtladı.
reklam

Hakan Bozfırat’ın genel merkez yöneticiliğine atanmasının ardından Kırklareli Ülkü Ocakları Başkanlığı görevine getirilen Mustafa Yabacı ile röportaj gerçekleştirdik.

Üç yılı aşkın süredir Ülkü Ocakları Kırklareli İl Başkanlığı görevini layıkıyla yerine getiren Hakan Bozfırat, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’un talimatıyla genel merkez yöneticiliğine atandı. Hakan Bozfırat’tan boşalan İl Başkanlığı görevine ise Mustafa Yabacı getirildi. 4 yıldır Kırklareli Ülkü Ocaklarında çeşitli vazifeleri üstlenen Mustafa Yabacı ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Gazetemiz muhabirlerinden Mert Satılmış’ın sorularını yanıtlayan Yabacı, Kırklareli Ülkü Ocaklarının gelecek hakkında ki planlarını anlattı.

“15 YILDIR ÜLKÜCÜ HAREKET’İN HİZMETKÂRIYIM”

Mert Satılmış: Başkanım öncelikle yeni görevinizde başarılar diliyorum. Bize kendinizden bahseder misiniz?

Mustafa Yabacı: Teşekkür ederim, Allah razı olsun. 4 senedir Kırklareli’de yaşıyorum. Aslen Tokat’lıyım. 15 yıldır ülkücü hareketin hizmetindeyim. Bu davanın içerisinde aktif olarak çeşitli görevlerde bulundum. Aynı davaya gönül verdiğimiz ülküdaşlarımız ile farklı projeler geliştirdik. Türk ve İslam davasını bir adım daha ileriye taşıyabilmek için çalışmalarımıza Kırklareli’de devam edeceğiz. Henüz göreve yeni başladık, yönetim kurulumuzu oluşturup görevlendirmelerimizi yapacağız. Görevlendirmelerimizin ardından çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz.

“KAVGA VE AYRIŞMA ORTAMINDAN UZAK DURACAĞIZ”

Mert Satılmış: Başkanım ülkemizde siyasi atmosferin gergin olduğunu söyleyebiliriz. Bu ortamda Ülkü Ocakları olarak nasıl bir duruş sergileyeceksiniz?

Mustafa Yabacı: Elbette dış güçler Ülkemiz ve davamız üzerinde çeşitli oyunlar oynuyorlar. Yıllardır bu böyle olmuştur. Fakat bu kutlu dava bugüne kadar çizgisinden asla sapmamıştır ve sapmayacaktır. Bizim yolumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Başbuğ Alparslan Türkeş’in çizdiği yoldur. Biz bu yolda yürümeye devam edeceğiz. Her türlü kavga ve ayrışma ortamından uzak duracağız. Ülkü ocakları; Bir gayesi ve bir ideolojisi olan ciddi bir kurumdur. Bizde bu anlayış ile hareket etmeye devam edeceğiz. Ülküdaşlarımıza ve gençlerimize de bu bilinci aşılayacağız.

“GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü ANLATACAĞIZ”

Mert Satılmış: Kırklareli Ülkü Ocakları bugüne kadar yaptığı eğitim çalışmaları ile bölgemiz başta olmak üzere Türkiye’ye örnek oldu. Eğitim çalışmaları devam edecek mi?

Mustafa Yabacı: Elbette eğitim çalışmalarımızı arttırarak sürdüreceğiz. Türk gençliğini milli ve manevi konularda eğitmek, bilinçlendirmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bununla birlikte ücretsiz Kur’an-ı Kerim kursu açma gibi bir düşüncemiz var. Ayriyeten öğrencilerimizin derslerinde başarılı olmaları ve sınavlarda istediği sonuçları elde edebilmesi için DGS kurslarımızı da faaliyete geçireceğiz. Eğitim çalışmalarımız bununla da kalmayacak. Gençlerimize Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anlatacağız. Sadece gençlerimize değil bütün Trakya bölgesine ve Türkiye’ye Mustafa Kemal Atatürk’ün milliyetçi kişiliğini yeniden hatırlatacağız. Bakın bu hususta Atatürk’ün çok sayıda söylemi vardır. Atatürk “Dünya’nın bize hürmet göstermesini istiyorsak, ilk önce biz kendi benliğimize hürmet etmeliyiz” diyor. Bu ve bunun gibi çok sayıda örnek mevcut. Bütün bunları gençlerimize ve vatandaşlarımıza anlatacağız.

“AYRIŞMANIN DEĞİL, BİRLEŞMENİN ZAMANI”

Mert Satılmış: Başkanım son olarak ülkücü harekete gönül veren vatandaşlara söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Mustafa Yabacı: Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Şüphesiz ki bu süreçte ülkücü harekete ve milliyetçi güçlere büyük bir görev düşüyor. Bu kutlu davaya gönül veren bütün ülküdaşlarımıza birliğin ve beraberliğin önemini hatırlatmak istiyorum. Zaman; Ayrışmanın değil, birleşmenin zamanıdır. 

 

Haber/Kaynak: Sınırkent