reklam
reklam
DOLAR 32,1905 % 0.09
EURO 34,9902 % 0
STERLIN 40,9728 % 0.05
FRANG 35,3424 % 0.1
ALTIN 2.499,22 % -0,16
BITCOIN 69.864,59 -1.705

Necdet Tekin Uluslararası Eğitim Merkezi Başkanı Oldu.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
Necdet Tekin Uluslararası Eğitim Merkezi Başkanı Oldu.
reklam

Kırklareli eski Milletvekili ve Milli Eğitim eski Bakanı Prof. Dr. Necdet Tekin, Ukrayna’daki Open International University of Human Development’in Uluslararası Eğitim Merkezi’nin başkanlığına getirildi.

Kırklareli eski Milletvekili ve Milli Eğitim eski Bakanı Prof. Dr. Necdet Tekin, Ukrayna  Kiev’de Rektörlüğü ve on ayrı şehirde kampüsleri bulunan, Open International University of Human Development’in Uluslararası Eğitim Merkezi’nin başkanlığına getirildi.

Prof. Tekin, Ukraynalı,  Amerikalı ve Azerbaycanlı  üç  profesör  yardımcısı ve bilim insanlarından oluşan araştırma ekibi  ile birlikte  çalışmalarına başladı.

Uluslararası Eğitim Merkezi, Uzaktan Eğitim (Açık Öğretim-Open Education), Sanal (Virtual) Eğitim ve Özürlülerin Eğitimi gibi konularda  araştırmalar yapacak.

Merkezin, dünyada uygulanan uzaktan, açık, sanal Eğitim Teknolojileri ile Uzaktan Eğitim  Müfredat ve Yöntemlerinin  Uyumlaştırmalarına  ağırlık vereceği ve Avrupa, Japonya ve ABD’de özellikle Uzaktan Eğitim yapan Üniversitelerle karşılıklı bilimsel ilişkiler de geliştireceği bildirildi.

Tekin’in başkanlığındaki Uluslararası  Eğitim Merkezi özellikle Ukrayna Üniversitesi ile  uzaktan eğitim konusunda  ikili anlaşma yapmış olan ABD Kansas’taki  Fort Hays State University  ile birlikte Uzaktan Eğitim,  Lisans,  Çifte Diploma, Yüksek Lisans ve MBA eğitimlerini verecek ve bu programları da koordine edecek.

 

Haber/Kaynak: Sınırkent