reklam
reklam
DOLAR 32,2804 % 0.19
EURO 35,0150 % 0.48
STERLIN 41,1011 % 0.19
FRANG 35,5841 % 0.84
ALTIN 2.426,32 % 0,20
BITCOIN 68.020,59 0.237

Nedim Çetin “Emeklerimizin Karşılığını Alacağız”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
Nedim Çetin “Emeklerimizin Karşılığını Alacağız”
reklam

Kanun Hükmünde Kararname Kararı ile kapatılan Şehit Rüstem Resul Perçin Özel Eğitim Uygulama Merkezi, İş Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi 2016-2017 eğitim ve öğretim yılının ikinci sezonunda yeniden faaliyete başladı.

3 bin 850 metre kare kapalı alana sahip olan ve 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında kapatılan okulu ziyarete gelen Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin “Çocuklarımız 4-5 okulda dağınık vaziyetteydi. Özellikle otizmli öğrencileri bir araya topladık. İkinci kata da mesleki eğitim öğrencilerimizi aldık. Her şey daha güzel olacak. Bu okul normalde 450 öğrenci kapasiteli bir okul. Ama biz okulu 35-40 öğrenciye tahsis ettik.  Bir anne ve baba olarak sizin kadar düşünemeyiz ama sizin kadar düşündüğümüzü bilmenizi istiyoruz. Bu gün ilk gün. Bu çocuklar ne kadar erken eğitimle, öğretmenle, okulla buluşursa o kadar güzel. Önümüzdeki senelerde çocuklarınızda gözle görünür bir değişiklik olduğunuz göreceksiniz. Hepinizin emeğinin karşılığını göreceğini inanıyorum. Sadece öğretmenlerimize ve bize güvenin” dedi.

Okul Müdürü Barbaros Şinikoğlu “Biz 2012’den beri Lüleburgaz’da hep beraber çocukların sesi olmaya çalıştık. Durumla ilgili devamlı talebimiz ve bilimsel kaynaklı yapılandırılmış eğitim programlarını çocuklarımıza kazandırmalıyız. Bu gün burada birçok gözükmeyen emek var. Öncelikle benimle birlikte olan, yola çıkan başta milli eğitim müdürümüz ve şube müdürümüze teşekkür ediyorum.  Bir okulu sıfırdan kurmak kolaydır fakat  daha önceden akademik anlamda bir ilkokul,ortaokul ya da lise olarak eğitim öğretim vermiş bir okulu, özel eğitim ortamı olarak yapılandırıp devir almak çok zor bir şey. Ama biz bu gün sizin yüzünüzdeki neşeyi, bu sevinci görüp bu emeklerin boşa gitmediğine tekrar şahit olduk” dedi. 

 

Haber/Kaynak: Sınırkent