reklam
reklam
DOLAR 32,2804 % 0.19
EURO 35,0150 % 0.48
STERLIN 41,1011 % 0.19
FRANG 35,5841 % 0.84
ALTIN 2.426,32 % 0,20
BITCOIN 68.020,59 0.237

Özgür Kaya “Seçimi Kaybedersek Cumhuriyeti Kaybederiz!”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
Özgür Kaya “Seçimi Kaybedersek Cumhuriyeti Kaybederiz!”
reklam

Cumhuriyet Halk Partisi Lüleburgaz İlçe Başkanlığı geçtiğimiz gün haftalık olağan toplantısını gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen toplantıda Türkiye gündemi değerlendirildi.

Cumhuriyet Halk Partisi Lüleburgaz İlçe Başkanlığı binasında gerçekleştirilen toplantıya İlçe Başkanı Özgür Kaya başkanlık yaptı. Toplantıya Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli Milletvekilleri Vecdi Gündoğdu ve Türabi Kayan da katıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Lüleburgaz İlçe Başkanlığı'nın haftalık toplantısı yoğun bir katılımla gerçekleşti.

CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Özgür Kaya Başkanlığı’nda gerçekleştirilen toplantıya CHP Kırklareli Milletvekilleri Türabi Kayan ve Vecdi Gündoğdu da katıldı.

CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Özgür Kaya “Ülkemiz hızla referandum sürecine doğru ilerlemekte. Nisan’ın 16’sı gibi gözüküyor. Ülkemiz yeniden bir seçimin eşiğine geliyor. Bu seçim Cumhuriyet Halk Partisi’nin asla kayıtsız kalamayacağı doğrudan bu mücadelenin ortasında yer alacağı bir seçimdir. Cumhuriyetin oylandığı yerde, özgürlüklerin oylandığı yerde, Cumhuriyet Halk Partisi’nin buna kayıtsız kalması düşünülemez.  Cumhuriyet Halk Partisi her kademesinde üyesinden genel başkanına kadar bu durumla alakalı olarak her yerde bütün görevlileri ile referandumla ilgili çalışmalara başlamıştır. Örgüt başkanları olarak, il başkanları, ilçe başkanları olarak genel başkanımızın davetiyle Ankara’da Genişletilmiş Başkanlar toplantısına katıldık. Yaklaşık 4 saatlik bir toplantıydı. Toplantıda bölgeler adına ilçe başkanları konuşmalar yaptılar. O salonda yaklaşık 1200 kişi vardı. Trakya adına dendiğinde salondan müthiş bir alkış koptu. Uzunköprü İlçe Başkanımız Trakya adına konuşmaya giderken bütün salon ‘Mustafa Kemal’in Askerleriyiz’ sloganlarıyla salonu inletti. Son bölümde genel başkanımız bir başöğretmen edasıyla bütün ilçe başkanlarına, bütün il başkanlarına ve parti görevlilerine neler yapılması gerektiğini tek tek madde madde anlattı. En önemli konulardan birisi şuydu; bu seçim bir parti seçimi değil bu seçim milletin seçimi. Dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partililer bu seçimde bu seçimin hizmetkarıdır.  Bu dava milletin davasıdır. Bizim yapmamız gereken hiçbir parti gözetmeden, hiçbir siyasi duruş göstermeden özgürlükten yana olan, cumhuriyetten yana olan, aydınlıktan yana olan kim varsa kol kola demektir.  Genel başkanımız özellikle parti üstünden parti içinde siyaset yapmanın doğru olmadığını ve buna karşı dikkatli olmamız gerektiğini defalarca söyledi. Bu seçimin herhangi bir seçim olmadığını söyledi.  Ülkenin nereye götürülmek istendiğini de Kemal Bey bütün ilçe başkanlarına teker teker anlattı. Kemal Bey aslında yapılmak istenen bu seçimi kaybedersek cumhuriyeti, özgürlüğümüzü kaybedeceğimizi anlatıyordu” dedi.

 

Haber/Kaynak: Sınırkent