reklam
reklam
DOLAR 32,8248 % 0.04
EURO 35,2439 % -0.18
STERLIN 41,7711 % -0.2
FRANG 36,7168 % -0.28
ALTIN 2.450,67 % -1,57
BITCOIN 64.327,83 0.862

“Sen de Harçlığını İnsanlığa Paylaş!”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
“Sen de Harçlığını İnsanlığa Paylaş!”
reklam

Kırklareli’nin Vize İlçesi Atatürk Ortaokulu 6. sınıf öğrencilerinden Ezginur Akyol ve Simay Aksoy Halep’ten gelen çocukların ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için sınıf öğretmenleri Mehtap Tane İŞBİLEN ve Okul Müdürü Hakkı Demircanlı’nın destekleri ile okullarında bir yardım kampanyası başlattılar.

 

“Sen De Harçlığını İnsanlığa Paylaş” sloganı ile başlattıkları bu kampanya ile özellikle savaşın acımasız yüzünü gören Halepli kardeşlerine yaşadıkları acıyı bir nebze de olsa unutturmak için cep harçlıklarını “Kızılay Halep İnsani Yardım Operasyonu Projesine” bağışlayarak yanlarında olduklarını hissettirmek istediler. 
Vize Kaymakamı Soner Zeybek, kampanyayı başlatan öğrenciler, öğretmenleri, okul müdürü ve ilçe milli eğitim müdürünü kabul ederek, böyle bir farkındalık oluşturdukları için, başta öğrencilerimiz olmak üzere katkıda bulunan herkesi tebrik etti. Bu tür sosyal farkındalık projelerinin artırılmasının, birlik ve beraberlik ruhuna katkı sunacağını ifade etti.

Harçlıklarının bir diğer kısmını ise okullarında lösemi hastası olan bir arkadaşlarından hareketle bu hastalıkla mücadele eden Lösev’e bağışlama kararı aldılar.

Vize İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Bayrak yardım kampanyasına katılan herkese teşekkür etti. Bayrak, “Birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde minik yüreklerden gelen yardım çığlıklarına kulak veren öğrencilerimize örnek davranışlarından dolayı teşekkür eder, yarınların umudu çocuklarımıza ilham kaynağı olmasını ümit ederiz.” dedi. 

 

Haber/Kaynak: Sınırkent