reklam
reklam
DOLAR 32,1905 % 0.09
EURO 34,9902 % 0
STERLIN 40,9728 % 0.05
FRANG 35,3424 % 0.1
ALTIN 2.499,22 % -0,16
BITCOIN 69.864,59 -1.705

“Tahliye ve Yangın Söndürme” Tatbikatı Gerçekleştirildi.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
“Tahliye ve Yangın Söndürme” Tatbikatı Gerçekleştirildi.
reklam

Kırklareli Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği çalışmaları kapsamında Perşembe günü saat 10.30’da Kayalı Yerleşkesi Merkezi Derslik 1’de, saat 15.30’da da Kayalı Yerleşkesi Merkezi Derslik 2’de akademik ve idari personelin katılımıyla “Tahliye ve Yangın Söndürme” tatbikatı yapıldı.

Kırklareli İtfaiye Teşkilatlarının destekleriyle gerçekleştirilen tatbikatlardan önce İtfaiye amirleri tarafından yangın, yangınla mücadele, yangın söndürme ekipmanlarının kullanımı ve yangına karşı alınması gerekli önlemler hakkında, Kırklareli Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörlüğü personeli Öğr. Gör. Ömer GÜLTEKİN tarafından da “Acil Durumlar ve Tahliye Kuralları” konularında bilgilendirmeler yapıldı.

Bilgilendirmeler sonrasında görev yerlerine geçen akademik ve idari personel, sirenlerin çalması ile birlikte 60 saniye içerisinde bulundukları binayı boşaltarak okul bahçesinde belirlenmiş olan acil durum toplanma alanına indi. Burada yapılan sayım ile binada mahsur kalan personelin olup olmadığı belirlendi. Binada mahsur kalan personeller ise, itfaiye aracı yardımıyla tahliye edildi. Merkezi Derslik 1 ve 2’deki yangınla mücadele ekibinde görevli personel, yangın anında binada mahsur kalan kişiyi kurtarmasıyla tatbikat sona erdi.

İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörlüğü personeli Öğr. Gör. Ömer GÜLTEKİN, tatbikattan sonra yaptığı açıklamada Üniversitemizin bütün birimlerinde; temel yangın eğitimleri ve tatbikatlar yapılarak acil durum ve genel güvenlik kültürünün oluşması için çalışmalar yürütüldüğünü dile getirdi. 

 

Haber/Kaynak: Sınırkent