reklam
reklam
DOLAR 33,0018 % 0.31
EURO 35,4560 % 0.23
STERLIN 41,9229 % 0.32
FRANG 36,9437 % 0.26
ALTIN 2.475,52 % 0,24
BITCOIN 60.893,99 -2.011

Taşova Devlet Hastanesi yeni başhekimi göreve başladı

Yayınlanma Tarihi :
Taşova Devlet Hastanesi yeni başhekimi göreve başladı
reklam

Amasya’nın Taşova ilçesinde 5 aydır boş bulunan Taşova Devlet Hastanesi Başhekimliğine Dr. Mustafa Kağan Coşkun atandı.

Bir buçuk yıl önce hastaneye başhekim olarak atanan Ercan Kayış’ın veda etmesinden ardından 5 aydır boş bulunan başhekimliğe, 16 Ocak 2024 Çarşamba günü görevine Dr. Mustafa Kağan Coşkun atandı. Başhekim Coşkun’u gazeteciler makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.

Taşova Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mustafa Kağan Coşkun, “Buraya isteyerek geldim. Taşova Devlet Hastanesinin sorunlarını bilerek geldim. İlk planda yapılması gereken neler varsa yapacağız. Amacımız Taşova Devlet Hastanesi’nin Taşovalı vatandaşlarımıza daha iyi bir kalitede hizmet vermesini sağlamak. Çevremizdeki hastanelerimize göre hangi noktalarda eksiğiz buna göre çalışmalar yapıp, eksiklikleri gidereceğiz. Şuanda Ek Hizmet Binamız ve tomografi cihazımızı kurdurmak üzereyiz. O kurulduğu zaman hastalarımızın sevk noktasında azalmalar olacak. Hastanemiz içerisinde ise ekstra polikliniklerle alakalı çalışmamız var. Amacımız çalışmak, Taşova’ya hizmet etmek etmek. Çünkü Taşova Devlet Hastanesi yapılabilecek işlerin olduğu bir hastane” ifadelerini kullandı.

Amasya’nın Taşova ilçesine bağlı Uluköy beldesinden olan Mustafa Kağan Coşkun, 29 Mayıs 1991 günü Trabzon Sürmene’de doğdu, İlk ve orta öğrenimimi Tokat’ın Erbaa ilçesinde, Lise öğrenimimi Samsun Fen Lisesinde, Üniversite öğrenimimi Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamladı. 2015 yılında Tokat Erbaa Devlet Hastanesinde ilk olarak Acil Servis Sorumlu Hekimliği, sonrasında İşyeri Hekimliği ve Erbaaspor Kulüp Doktorluğu görevinde bulundu. 16 Ocak 2024 tarihi itibari ile Taşova Devlet Hastanesinde Başhekim olarak göreve başlayan Coşkun, evli ve bir çocuk babası.
İHA

Haber/Kaynak: Sınırkent