reklam
reklam
DOLAR 32,1905 % 0.09
EURO 34,9902 % 0
STERLIN 40,9728 % 0.05
FRANG 35,3424 % 0.1
ALTIN 2.499,22 % -0,16
BITCOIN 69.864,59 -1.705

Trakya’dan Erzurum’a Kitap Yardımı

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
Trakya’dan Erzurum’a Kitap Yardımı
reklam

Trakya Üniversitesi Tiyatral Tuşe Topluluğu; Erzurum’un Çat ilçesinde bulunan Yeni Parmaksız İlk ve Ortaokulu’na kitap yardımı toplamak için bir kampanya başlattığını duyurdu.

Tiyatro sanatına gönül veren öğrenci ve öğretmenlerin katkılarıyla faaliyetine devam eden Tiyatral Tuşe Topluluğu 6 yıl önce kuruldu. Kurulduğu tarihten bugüne kadar sahneledikleri tiyatro oyunları ve sosyal sorumluluk projeleri ile farkındalık yaratmak için mücadele eden topluluk üyeleri, şimdide Erzurum’un Çat ilçesinde yer alan Yeni Parmaksız İlk ve Ortaokulu’nda eğitim ve öğretim hayatına devam eden öğrencilere kitap bağışında bulunmak için başlattıkları proje için mesai harcıyorlar.

Trakya Üniversitesi İlk ve Acil Yardım bölümünde eğitim gören ve aslen Kırklarelili olan Fatih Umutlu, Sınırkent Gazetesi muhabiri Mert Satılmış’a hayata geçirdikleri sosyal sorumluluk projesi hakkında bilgi verdi.

Gazetemizin Kırklareli/Merkez ofisine gelen Umutlu “Kitaplar raflarda yepyeni durarak değil, sayfaları eskitilerek değer kazanır. O sayfaları birazda gerçekten ihtiyacı olan çocuklar karıştırsın istiyoruz” dedi.

Bugüne kadar İstanbul dâhil olmak üzere çok sayıda şehirden başlatılan projeye destek olmak adına kitap yardımları geldiğini ifade eden Umutlu “Erzurum’un Çat ilçesinde yer alan Yeni Parmaksız İlk ve Ortaokul’unda görevine devam eden Türkçe Öğretmeni Faruk Erturan ile irtibat kurduk. Kendisi bizlere görev yaptığı okulda eğitim ve öğretim hayatına devam eden öğrencilerin durumundan bahsetti. Gençlerin çok azimli ve okuma hevesli olduklarını anlattı. Fakat maddi imkânsızlıklar nedeniyle orada ki öğrencilerin kitap almakta ve kitap bulmakta zorlandığını söyledi. Bizde Tiyatral Tuşe Topluluğu olarak, elimizden geleni yapacağımızı söyledik. Bu bağlamda Erzurum’da ki kardeşlerimizin ihtiyacını gidermek için sosyal sorumluluk projesi başlattık. Kırklareli başta olmak üzere duyarlı Trakyalı vatandaşların bu yardım çağrısına kayıtsız kalmayacağını biliyoruz. Kitap yardımında bulunmak isteyen vatandaşlar bizimle 05436092484 numaralı telefondan iletişime geçebilirler. 18 Şubat’a kadar kitap yardımlarını toplayıp, Erzurum’a ulaştırmayı düşünüyoruz. Bu süre zarfı içerisinde kitap bağışında bulunmak isteyen vatandaşlar postaneden ya da kargo firmalarından karşıdan ödemeli olarak kitapları bize ulaştırabilirler” dedi.  

 

Haber/Kaynak: Sınırkent