reklam
reklam
DOLAR 32,5038 % 0.08
EURO 34,7826 % -0.12
STERLIN 40,2943 % -1.04
FRANG 35,7169 % 0.28
ALTIN 2.499,53 % 0,61
BITCOIN 2.104.658 1.731

“Uğur Mumcu’yu Saygı ve Minnetle Anıyoruz”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
“Uğur Mumcu’yu Saygı ve Minnetle Anıyoruz”
reklam

CHP Lüleburgaz Basın Tanıtım ve Propaganda Sorumlu Başkan Yardımcısı Hanife Oral, vefatının yıldönümünde Uğur Mumcu’yu unutmadı.

Hanife Oral tarafından paylaşılan basın açıklaması metninde “Bağımsızlığın , demokrasinin, laikliğin, özgürlüğün, aydınlanmanın usta kalemi,gazeteci Uğur Mumcu 24 yıl önce evinin önünde alçakca bir saldırı sonucu katledilmişti.

Aradan geçen bunca yıla rağmen karanlık, kirli ellerin işlediği cinayet ne yazık ki hala aydınlatılamadı.
Uğur Mumcu, Yolsuzluk ve Yoksulluğun olmadığı "Tam Bağımsız Türkiye" ideali için halkını aydınlatan,  araştırmacı gazeteciliğin önde gelen  dürüst bir gazetecisiydi.
Doğru bildiği tüm gerçekleri dile getirmekten asla çekinmeyen, savunduklarının arkasında durma pahasına canını hiçe sayan gerçek bir vatanseverdi.
İfade ettikleri gerçeklerin bedelini canları ile ödeyen;Karanlık güçler tarafından katledilen diğer faili meçhul demokrasi şehitlerimiz; Abdi İpekçi, Çetin Emeç, Ahmet Taner Kışlalı, Bahriye Üçok, Necip Hablemitoğlu ve Muammer Aksoy gibi Uğur Mumcu'da ülkemiz üzerinde oynanan oyunların ortaya çıkarılmasında ki çalışmaları nedeni ile katledilmiştir.
 Uğur Mumcu, yaşamı boyunca doğru bildiklerini yazmaktan ve yolsuzlukları açığa çıkartmaktan, savunduğu Cumhuriyet değerlerinden asla vazgeçmedi.
Savunduğu ve inandığı değerler uğruna canını ortaya koyan, Laik ve Demokratik Bağımsız bir Türkiye için verdiği mücadele bizlere yol gösterici olmaya devam edecektir.
Atatürk karşıtı yobazların, terör yandaşlarının ve çıkarcı hırsızların hedefinde olan bu yürekli Cumhuriyet ve Atatürk sevdalısı Demokrasi şehidimiz Uğur Mumcu'yu aramızdan ayrılışının yıldönümünde saygı ve minnetle anıyoruz” denildi. 

 

Haber/Kaynak: Sınırkent