reklam
reklam
DOLAR 32,2804 % 0.19
EURO 35,0150 % 0.48
STERLIN 41,1011 % 0.19
FRANG 35,5841 % 0.84
ALTIN 2.426,32 % 0,20
BITCOIN 68.020,59 0.237

Uyuşturucu İle Mücadele Toplantısı Yapıldı.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
Uyuşturucu İle Mücadele Toplantısı Yapıldı.
reklam

Lüleburgaz Uyuşturucu ile Mücadele Kurulu Toplantısı geçtiğimiz gün gerçekleştirildi. Toplantıda Lüleburgaz Atatürk Mahallesi’nde bulunan ve uyuşturucu kullanıcılarının uğrak yeri haline gelen eski jandarma lojmanlarının durumu değerlendirildi.

Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Keskin izne ayrılması nedeniyle Babaeski Kaymakamı Tarkan Keskin başkanlığında toplanan Lüleburgaz Uyuşturucu ile Mücadele Kurulu, Atatürk Mahallesi’nde bulunan eski jandarma lojmanlarının durumu hakkında değerlendirmelerde bulundular. 2016 yılında uyuşturucu ve uyuşturucu bağımlılığını önleme konularında yapıların çalışmaların değerlendirildiği toplantı, yeni hükümet binası toplantı salonunda gerçekleştirildi. Lüleburgaz İlçe Sağlık Müdürlüğü Toplum Sağlığı Merkezi Başkan Vekili Sevcan Hürtürk katılımcılara toplum sağlığı merkezi tarafından yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Atatürk Mahallesi’nde bulunan eski jandarma lojmanlarının uyuşturucu kullanıcıları tarafından mesken tutulduğunu ve bu konuda vatandaşlardan yoğun olarak şikayet aldıklarını ifade eden İlçe Emniyet Müdürü Ali Koca “Eski Jandarma Lojmanlarından yoğun şekilde şikayet alıyoruz. Ekiplerimiz de burada gerekli çalışmaları yapıyor. Fakat biz ne kadar bölgeyi temizlesek de her dakika orada bulunamıyoruz. Yıkılması için görüşmelerde bulunduk. Orasının İlçe Spor Müdürlüğü’ne devrinin söz konusu olduğu fakat sonra iptal edildiğini öğrendik. Bu durumda orasının yıkılması veya devri konusunda şu an herhangi bir çalışma yapılamıyor” dedi.

Babaeski Kaymakamı Tarkan Keskin ise yaptığı konuşmada “Uyuşturucuyu önlemek istiyorsak, vatandaşlar uyuşturucuya başlamadan önce vazgeçirilmelidir. Özellikle bu hususta Milli Eğitim Müdürlüğüne önemli bir görev ve sorumluluk düşmektedir. Ülkemizde sigaraya başlama yaşı her geçen gün düşüyor. Öğrencilerin sigara ile başlayan madde kullanımı alışkanlığı, daha sonralarında uyuşturucuya kadar ilerliyor. Sağlık Bakanlığı sigara kullanımı konusunda bir takım yasakları hayata geçirdi. Bu yasaklarda sigara kullanımında belli bir azalmaya sebep oldu. Fakat azalma olsa da kötü alışkanlıklar devam ediyor. Özellikle metruk binalar uyuşturucu kullanmak isteyen bağımlılar için ideal yerler olarak görülüyor. Bu konuda önlem alınmalı” dedi.

Toplantıya katılan 65’inci Mekanize Piyade Tugayı’nda görev alan askeri bir yetkili ise yaptığı açıklamada “Askerler arasında uyuşturucu madde kullanımında artış gözlemliyoruz. Askerlerin bir şekilde uyuşturucu maddeleri tedarik ettiği ve kullandığını görüyoruz. Bu konuda caydırıcı bir cezanın olmaması da elimizi bağlıyor. Uyuşturucu madde kullanımının ardından tedavi süreci bizim için sıkıntılı oluyor. Kırklareli bölgesinde bu konuda bir tedavi merkezi yok. Tedavi gereken kişileri mecburen Edirne veya Tekirdağ’a sevk etmek durumunda kalıyoruz. Kırklareli bölgesinde bu konuda onkoloji bölümü muhakkak kurulmalıdır” dedi. 

 

Haber/Kaynak: Sınırkent