reklam
reklam
DOLAR 32,9652 % 0.2
EURO 35,4045 % 0.09
STERLIN 41,8607 % 0.18
FRANG 36,8969 % 0.13
ALTIN 2.465,00 % -0,18
BITCOIN 60.798,72 -2.399

Vali Civelek Gazeteciler Günü’nü Kutladı

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
Vali Civelek Gazeteciler Günü’nü Kutladı
reklam

Kırklareli Valisi Esengül Civelek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Kırklareli genelinde aktif olarak gazetecilik mesleğini sürdüren basın mensupları ile akşam yemeğinde bir araya geldi.

Kırklareli Emniyet Müdürlüğü Polis Evi’nde düzenlenen akşam yemeğine Kırklareli genelinde faal olarak gazetecilik yapan yerel basın mensupları katıldı. Gerçekleştirilen akşam yemeği sohbet havasında gerçekleştirildi. Kırklareli Valisi Esengül Civelek basın mensuplarının zorlu şartlarda mesleklerini devam ettirdiğini söyleyerek “Halkımızı doğru ve tarafsız bir biçimde bilgilendiren yerel basın mensuplarına özverili çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

“Basın Ve Fikir Özgürlüğünü Sonuna Kadar Savunuyoruz”

Gerçekleştirilen akşam yemeğinde konuşan Kırklareli Valisi Esengül Civelek “Basın mensuplarının fikir özgürlüğüne sonuna kadar savunuyoruz. Türkiye, basın ve fikir özgürlüğü açısından çok ileridedir. Dünya üzerinde ki diğer ülkelerle kıyaslandığımızda bunu daha net bir şekilde görebiliyoruz. Yerel basın mensubu arkadaşlarımızı da bu açıdan hiçbir zaman ve hiçbir koşulda kısıtlamadık. Şehrimizde meydana gelen hadiseleri kendi yorumlayış ve yayın politikaları kapsamında özgürce yazdılar ve yazmaya da devam edeceklerdir. Bugüne kadar basın mensuplarıyla sürdürdüğümüz olumlu diyalogu, bugünden sonra da geliştirerek devam ettirmek istiyoruz. Düzenlemiş olduğumuz akşam yemeğine iştirak eden bütün basın mensubu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

“Kırklarelispor Bizim Gözbebeğimizdir”

Gerçekleştirilen toplantıda Kırklarelispor ile ilgili de görüşlerini aktaran Vali Civelek “Kırklarelispor; Şehrimiz için çok önemli bir değerdir. Kırklarelispor; Kırklarelili vatandaşların olduğu gibi, bizimde gözbebeğimizdir. Takımımızın başarısı için bugüne kadar elimizden gelen bütün fedakarlıkları yaptık, yapmaya da devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Neredeyse ilk yarıda oynanan bütün maçlara katılım sağladım. Takımımızın gidişatını yakından takip ediyorum. Kırklarelispor Kulüp Başkanıyla da zaman zaman bu doğrultuda görüşmelerimiz oluyor. Uzun süre galibiyet elde edemeyen takımlarını, tribünlerde var güçleriyle destekleyen Kırklarelili vatandaşlarla gurur duyuyoruz. Şehrinin takımına gönülden bağlı olduklarını her zaman ve her koşulda gösteriyorlar. Böylesi bir birlikteliği her yerde göremeyiz. Bu açıdan kendimizi şanslı hissediyoruz” dedi.

“Cumhurbaşkanımız Şehrimizi Yakından Takip Ediyor”

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Kırklareli’ne özel bir önem verdiğini aktaran Vali Civelek “Bu toplantıya katılmadan önce Cumhurbaşkanımızın 81 İlin valileriyle düzenlemiş olduğu video konferansa katıldım. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, şehrimizin gelişimiyle yakından ilgileniyor. Kırklareli’nin önemli bir şehir olduğunun altını çiziyor. Kırklareli/Merkez’de bulunan öğrenci nüfuzunun çokluğu Cumhurbaşkanımızı memnun etti. Şehrimizin öğrenci kenti olma yolunda sağlıklı bir ilerleyişi olduğunu söyledi. Devletimiz tarafından yapılan çalışmalarla birlikte Kırklareli bu yönde gelişmeye devam edecektir. Şehrimizde yaşayan üniversiteli gençlerimize, Kırklareli halkı tarafından gösterilen yakınlık hepimizi ziyadesiyle memnun ediyor. Kırklareli sorunsuz ve hoşgörülü insanların yaşadığı bir şehir olarak göze çarpıyor. Allah birlikteliğimizi bozmasın” dedi.

“Kendimi Önce Allah’a Daha Sonra Kırklareli Halkına Emanet Ediyorum”

Sürekli Kırklareli halkının içerisinde olduğunu söyleyen Vali Civelek “Fırsat buldukça vatandaşlarımızın arasında vakit geçiriyorum. Kestane satan esnafımızdan alışveriş yapıyorum. Mahalle bakkallarıyla sohbet ediyorum. Hem esnafımızı mutlu ediyorum, hem de esnafımızı mutlu ettiğim için kendim mutlu oluyorum. Makamların, mevkilerin geçici olduğuna inanıyorum. Ben hayatım boyunca ‘Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol’ felsefesini ilke edindim. Bu doğrultuda yaşamaya devam ediyorum. Önemli olan, burada ki görev sürem sona erdiğinde isim olarak iyi hatırlanmaktır. Huzur Evimizi sık sık ziyaret ediyorum. Orada ki vatandaşlarımız, büyüklerimiz ile bolca vakit geçiriyorum. Ben her gün evimden dışarıya çıkarken Kırklareli halkına güvenerek sokağa adım atıyorum. Bu şehre gelme kararı aldığımda, kendimi önce Allah’a daha sonra da bu şehrin insanlarına emanet ederek geldim” dedi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Kırklareli Valiliği tarafından düzenlenen akşam yemeğine Kırklareli Valisi Esengül Civelek, Kırklareli İl Jandarma Komutanı Selahattin Acara, İl Emniyet Müdürü Erkin Adalar ve çok sayıda basın mensubu katıldı. 

 

Haber/Kaynak: Sınırkent