reklam
reklam
DOLAR 32,1905 % 0.09
EURO 34,9902 % 0
STERLIN 40,9728 % 0.05
FRANG 35,3424 % 0.1
ALTIN 2.499,22 % -0,16
BITCOIN 69.864,59 -1.705

Vekil Kayan “Korkuyu Yok Edin!”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
Vekil Kayan “Korkuyu Yok Edin!”
reklam

Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli Milletvekili Türabi Kayan geçtiğimiz gün CHP Vize İlçe Başkanlığı tarafından yapılan toplantıya katıldı.

CHP Vize İlçe Başkanlığı tarafından yapılan toplantıya katılan Vekil Türabi Kayan, partilileri başkanlık sistemi ve referandum süreci hakkında bilgilendirdi. Başkanlık sisteminin ülke geleceğini olumsuz yönde etkileyeceğini ifade eden Vekil Kayan “Cumhuriyeti ve Demokrasi korumak namus borcumuzdur. Bu borcu ödeyeceğiz. Türkiye gerçekten çok zorlu ve kritik bir dönemden geçiyor. Türkiye’nin tek adam rejimini dönüştürülmesini kabul edemeyiz. Buna hiçbir vatandaş sessiz kalamaz. Bu Türkiye’nin en önemli meselesidir. Demokratik sistemimiz ve karakterimiz bunu asla kabul edemez, etmeyecektir. Bu mücadelenin bayraktarlığını Türk Halkı yapacaktır” dedi.

Cumhurbaşkanlığı sisteminin bir dayatma olduğunu ve bu dayatmanın Türk Halkı tarafından sandığa gömüleceğini ifade eden Vekil Kayan “Bu dayatılan sistemi biz, yapılacak olan referandumda sandığa gömmek zorundayız. Eğer bunu başaramazsak Türkiye’deki demokratik sitem çöpe atılacak demektir. Önümüzde bir seçenek var, Türkiye’den mi yanayız , demokrasiden mi yanayız, yoksa Tek adamlık rejiminden ve diktatörlükten mi yanayız. Elbette Türkiye, demokrasinin tadına alışmış bir ülkedir. Türkiye inişli çıkışlıda olsa yıllardır demokratik kültüre alışmış bir ülkedir. Referanduma giden süreçte, daha önceki seçim kampanyalarında gördüğümüz gibi devlet bütün imkanlarını bir siyasi partinin emrine nasıl sunduysa, şimdi de insanların akıllarını çelebilmek için, insanların fakirliğinden, yoksulluğundan, işsizliğinden yararlanıp bazı imkanlar sunabilir. Bu şu anlama geliyor, benim fikrim yetmiyor sizi ikna etmeye, imkanlarımızla sizi ikna edeceğim. Türkiye’nin altı oyulurken, rejimin altı oyulurken, demokrasi çöpe atılırken, insanların böyle kurnazlıklarla size sunduğu her ne imkan varsa alın çöpe atın. İkinci husus ise bir sindirme ve korkutma operasyonu devam ediyor. Bu dönem AKP’nin seçmeni ikna edebilmek için baskı uyguladığı bir dönem olabilir. Size şunu söyleyeyim korkuyu yok edin. Korku ile yaşamayı reddedin. Bu Cumhuriyeti kuranlar nasıl savaş verdiyseler, bizlerde demokratik bir savaşla bunu kazanalım. Biz namusumuzu korumak için bunu yapalım. Demokrasi ve Cumhuriyet bizim namusumuzdur” dedi. 

 

Haber/Kaynak: Sınırkent