reklam
reklam
DOLAR 32,5038 % 0.08
EURO 34,7826 % -0.12
STERLIN 40,2943 % -1.04
FRANG 35,7169 % 0.28
ALTIN 2.499,53 % 0,61
BITCOIN 2.128.668 1.036

Vekil Minsolmaz “Milletimizin Kararına Razı Olacağız”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
Vekil Minsolmaz “Milletimizin Kararına Razı Olacağız”
reklam

Ak Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz 18 maddelik anayasa değişikliği teklifinin 339 oyla kabul edildiğini söyledi. “Artık söz de, karar da, yetki de milletin” diyen Vekil Minsolmaz referandum çalışmalarına başlayacaklarını ifade etti.

Konuyla ilgili açıklamasına devam eden Ak Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz “Bu zorlu süreçte, Aziz Milletimizden alınan vekaletin gereğini yerine getirmek için, her türlü oyuna ve engellemelere rağmen, dimdik duran AK Parti Grubunun bir üyesi olmaktan gurur duyuyorum. Milletvekilleri olarak; görevimizi yapmanın huzuruyla, emaneti asıl sahibine, milletimize bırakıyoruz.

9 Ocak'tan bu yana gece gündüz çalışan TBMM'de kabul edilen Anayasa değişikliği artık işin asıl sahibi milletin önündedir. Bir aylık Komisyon ve Genel Kurul mesaisinden sonra anayasa paketi yeterli çoğunlukta oy alarak Meclis’te kabul edildi. Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı reform paketine imza atan bir Meclis’in üyesi olduğum için gurur duyduğumu ifade etmek isterim. AK Parti’nin 2002’de başlattığı sessiz devrimin bir devamı olan bu reformlar Türkiye’yi daha ileriye taşıyacak, yönetimde istikrarı sağlayacaktır. Artık parçalı ve zayıf hükümetler yönetiminde istikrarsız bir Türkiye olmayacak. Geleceğe güvenle bakan, üreten, kalkınan, demokratik bir ülke olacak. Ak Parti olarak önümüzdeki en önemli gündem referandum meselesi. Referanduma giderken bunun bir siyasi parti ya da bir lider meselesi olmadığını dilimiz döndüğünce milletimize anlatacağız. Yeni anayasa ve yönetim sistemi değişikliği talebi uzun bir süredir toplumun beklentileri arasındaydı. Bu yüzden anayasa paketinin referandumdan geçer not alacağına inanıyoruz. Köy köy, kasaba kasaba gezeceğiz. Milletimiz ne karar verirse hepimiz o karara razı olacağız. Yeni süreç ülkemize hayırlı olsun” dedi.

 

 

Haber/Kaynak: Sınırkent