reklam
reklam
DOLAR 32,2804 % 0.19
EURO 35,0150 % 0.48
STERLIN 41,1011 % 0.19
FRANG 35,5841 % 0.84
ALTIN 2.426,32 % 0,20
BITCOIN 68.020,59 0.237

Vekil Minsolmaz “Muhalefet Halkı Yanlış Bilgilendiriyor”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
Vekil Minsolmaz “Muhalefet Halkı Yanlış Bilgilendiriyor”
reklam

Ak Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz “Cumhurbaşkanlığı sistemi ile birlikte rejim değişecek” iddialarına yanıt verdi.

Söz konusu değişikliğin rejim değişikliğini içermediğini vurgulayan Ak Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz “Muhalefet ‘Hayır’ kampanyasını ne yazık ki yalan ve yanlış bilgilerle sürdürüyor. Kamuoyunu yanıltıcı şekilde açıklamalar yapmaya devam ediyorlar. Bizim görevimiz vatandaşlarımıza bu yanlışları anlatmak ve doğru bilgiyi sunmaktır. Biz vatandaşlarımıza işin doğrusunu anlattıkça, milletimizin önyargısını kırıyoruz. Kamuoyunu yanlış bilgilendiren muhalefete karşı vatandaşlarımız kızgınlık ve kırgınlıklarını ifade ediyorlar. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile birlikte ülkemizde demokrasinin güçleneceğini söylüyoruz. Bunun arkasında, önünde başka bir şey aramaya gerek yok. Rejim değişikliği olmadığı gibi rejime bağlılık da artmaktadır. Bir kere şundan hepimiz çok eminiz, 1923'te Mustafa Kemal Atatürk'ün cumhuriyeti ilan etmesiyle Türkiye rejimini seçti ve konu kapandı.

Biz burada bir hükümet sistemi öneriyoruz, zaten üç aşağı beş yukarı uygulanmakta olan bir sistemin kurallarını daha sağlamlaştırmak ve belirlemek istiyoruz. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle birlikte tahsis edilecek olan güçlü yürütme sayesinde herkesin şikayetçi olduğu siyasi bürokrasinin olumsuz yanları ortadan kaldırılacak. Bu sistem bir reformun başlangıcıdır. Bu; Bir diriliş hareketidir. Ana muhalefet ne yapıyor? 'Hayır da hayır'. Niye hayır? Buna söylediği altı doldurulmuş, slogan dışında tek bir cümlesi de yok. Peki 'hayır' diyorsan gel sen seçil, daha iyi yönet. Öyle bir şey de yok. Bu sadece kolaycılıktan, rahatlıktan kaynaklanan bir yaklaşım ama ülkelerin demokrasisi için de zararlı. Çünkü güçlü bir demokrasi için güçlü bir muhalefet de gerekir. Her şeye 'kötü', her şeye 'hayır' demekle olmaz ki. İyisini öner, iyisini yapmak için bir çaba göster. Yani 6-7 kere seçim kaybetmiş bir ana muhalefet partisinin lideri hala çıkıp rahat rahat her konuda yalan yanlış konuşabiliyor, bu yakışmıyor” dedi.

Vekil Minsolmaz ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde yaşayan vatandaşların nüfus sayısının 53 Milyona ulaştığında milletvekili sayısının 500’den 550’ye çıkartıldığını hatırlatarak “Şimdi nüfusumuz 80 milyon oldu. Fakat halen daha mecliste 550 milletvekili var. Milletvekili sayısının arttırılması her anlamda adaleti sağlamak açısından doğru ve gerçekçi bir davranıştır” dedi. 

 

Haber/Kaynak: Sınırkent