reklam
reklam
DOLAR 32,1905 % 0.09
EURO 34,9902 % 0
STERLIN 40,9728 % 0.05
FRANG 35,3424 % 0.1
ALTIN 2.499,22 % -0,16
BITCOIN 69.864,59 -1.705

Yazar Ali Arslan Müdür Aşım’ı Ziyaret Etti.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
Yazar Ali Arslan Müdür Aşım’ı Ziyaret Etti.
reklam

Araştırmacı Yazar Ali Arslan, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Murat Aşım’ı makamında ziyaret etti.

Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Aşım’a kitap hediye eden Arslan “Kitap okumak insanoğlunun kişisel gelişimini elde eden mühim etkenlerden biridir. İnsanın fikir yapısını, hayal dünyasını geliştirir; sözcük dağarcığını arttırır, insana informasyon ve birikim kazandırır. 

Okumak, kişiyi öğrenmeye götürmüş olan en başlı informasyon deposudur.

İnsan için en kolay ve en etkili öğrenme yolu kitap okumaktır. 

Gelişmiş ülke toplumları, haiz oldukları bilgilerin % 55’ ini kitap okuma kanalıyla kazanmıştır. Gelişmemiş ülkelerin çoğunun karşılaştıkları sorunların temelinde ise eğitimsizlik ve kitap okumamak yatar.

Gelişmemiş ülkelerde yaşam devam eden kişiler, kitap okuyarak geçirebilecekleri zamanı çoğu zaman kendilerine yarar sağlamayan işlerle harcamaktadırlar. Kitapla yetişen nesiller başarı dolu ve iyi bir geleceğe doğru koşan insanoğlu olacaktır.

Kendisini yetiştirmiş, okuyan fertlerin günlük sohbetleri bile farklıdır. Kitap okumanın imtihan hazırlığına da katkısı vardır.

Kitap okuyan ve okuduklarını oldukça iyi değerlendirebilen öğrenciler öteki öğrencilere göre oldukça daha başarıya ulaşmış olmaktadırlar.

Kitaplar yardımıyla kimi zaman uçan bir halıya biner, bilmediğimiz diyarlara seyahat ederiz; yeni arkadaşlıklar kurar, kimi zaman hüzünlerimizi kimi zaman neşemizi bu yeni arkadaşlarla paylaşır, asla tanımadığımız evlere konuk oluruz.

Tarihin sayfalarında koşar adım dolaşır; destanlara, trajedilere tanıklık ederiz.

Geçmişin elem verici vakalarını değiştirmeye gücümüz yetmese de geleceğimizi kitaplardan edindiğimiz tecrübelerle inşa ederiz” dedi. 

 

Haber/Kaynak: Sınırkent