reklam
reklam
DOLAR 32,2779 % 0.16
EURO 35,0211 % 0.48
STERLIN 41,1032 % 0.17
FRANG 35,6465 % 1.01
ALTIN 2.428,69 % 0,30
BITCOIN 67.972,00 0.343

“Yeni İşim Girişim Programı” Protokolü İmzalandı

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
“Yeni İşim Girişim Programı” Protokolü İmzalandı
reklam

Yeni İşim Girişim Programı kapsamında Lüleburgaz Belediyesi ile Trakya Kalkınma Ajansı arasında girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi için işbirliği protokolü imzalandı.

Lüleburgaz Belediye Başkan Yardımcıları Kevser Özkan, Rasim Aslan ve Necmi İnci’nin de katıldığı toplantıdaki protokol, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin tarafından imzalandı.

Lüleburgaz Belediyesi ve Trakya Kalkınma Ajansı arasında yapılan görüşmeler sonucu uygulanmasına karar verilen “Trakya Bölgesi’nde ve Lüleburgaz İlçesinde Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi İçin İşbirliği” kararı doğrultusunda kalıcı bir işbirliğinin ilk adımı atıldı.

Neler Yapılacak?

Protokol kapsamında inovasyon ve bilişim odaklı girişimciler için önemli faaliyetler gerçekleştirilecek. Trakya Bölgesi’ndeki ve Lüleburgaz’daki kadın girişimcilere ve genç girişimcilere yönelik eğitim, mekan ve mentorluk desteği sağlanacak. Yapılacak olan ortak çalışmalar yoluyla kadın ve genç girişimcilere yönelik özel girişimcilik programları tasarlanacak.

Melek Yatırım Kültürü Gelişecek

Lüleburgaz’da “Melek Yatırımcılık” kültürünün geliştirilmesi ve “Trakya Bölgesi Melek Yatırımcılar Ağı” kuruluşuna yönelik çalışmalar yapılacak. Lüleburgaz’da “Girişimcilik”, “Kadın Girişimciliği” ve “Melek Yatırımcılık” başlıkları altında ortak konferanslar, atölye çalışmaları ve eğitim toplantıları düzenlenecek.

Girişimciler Desteklenecek

“Yenilikçi Girişimcilik”, “Genç Girişimciliği” ve “Kadın Girişimciliği”ne yönelik çalışmalar yapılacak. Lüleburgaz’daki ve bölgedeki girişimcilerin desteklenerek girişimciliğin geliştirilmesi sağlanacak ve var olan girişimcilerin sayısı arttırılacak.

Ön Kuluçka Merkezi ve Maker Lab

Lüleburgaz Belediyesi ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğinde, inovasyon ve bilişim odaklı girişimciler için “Ön Kuluçka Merkezi ve Maker Lab” alanı oluşturulacak. “Ön Kuluçka Merkezi ve Maker Lab”da Trakya Bölgesi girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesine yönelik olarak ortak programlar, eğitimler, etkinlikler ve diğer ilgili faaliyetlerin gerçekleştirilecek

 

Haber/Kaynak: Sınırkent