reklam
reklam
DOLAR 32,2804 % 0.19
EURO 35,0150 % 0.48
STERLIN 41,1011 % 0.19
FRANG 35,5841 % 0.84
ALTIN 2.426,32 % 0,20
BITCOIN 68.020,59 0.237

Yeni Polemik; Salim Kaya!

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
Yeni Polemik; Salim Kaya!
reklam

2016/2017 Futbol Sezonunun ilk yarısında toplam 9 maçta forma şansı bulan Salim Kaya, ligin ikinci yarısında kadroya alınmadı. Sosyal medya üzerinden bu konuyu gündeme getiren taraftarlar “Salim Kaya Nerede?” başlığı ile konuya açıklık getirilmesini istedi.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabı üzerinden yazılı bir açıklama metni yayınlayan 39 Gençlik Taraftar Grubu “Salim Kaya beğenilirken neden süresiz kadro dışı bırakıldı? 4 sene boyunca emek vermiş ve terinin son damlasına kadar mücadele etmiş birini bir kerede kimse silemez! Yazıktır, günahtır. Gerekli açıklamayı yetkili kişilerden bekliyoruz” ifadelerini kullandılar. 39 Gençlik Taraftar Grubu’nun Salim Kaya konusunu gündeme getirmesiyle birlikte çok sayıda kişi ve sayfa bu durumu paylaşarak Salim Kaya’nın takıma geri dönmesi gerektiğini ifade ettiler. Salim Kaya konusunda bu fikirler bazı vatandaşlar tarafından kabul görse de, çok sayıda vatandaşta Salim Kaya’nın ilk yarı performansını ve fiziki yetersizliğini eleştirdi.

2013/2014 futbol sezonundan bu yana Kırklarelispor forması giyen Salim Kaya, Yeşil-Beyazlı forma ile toplamda 75 maça çıktı. Bazı taraftarlar forma şansı bulduğu 75 maçta skora hiçbir etkisi bulunmayan Salim Kaya’nın şuan için Kırklarelispor’a katkı veremeyeceğini düşünüyor. Takımın şuan yaşadığı sorunun defans hattında olmadığını belirten taraftarlar “Gol yollarında etkili olacak isimlerin takımda olması gerekiyor. Şuan defansımız Çin Seddi gibi. Fakat gol atamıyoruz. 2013 yılından beri gol yollarında hiçbir etkisi olmayan Salim Kaya’nın takımda olması ne gibi bir avantaj sağlayabilir ki? Ayrıca ligin ilk yarısında 9 maçta oynadığında ne olduğunu da gördük. Fiziki ve kondisyon yetersizliğini tartışmaya gerek bile yok. Bu tür polemikleri anlamsız buluyoruz” dediler.

Salim Kaya’nın takıma geri dönmesi konusunda görüş bildiren taraftarlar ise “Salim Kaya ne olursa olsun yıllardır Kırklarelispor’a hizmet etmiş bir isimdir. Kişiliği ve karakteri ile Kırklarelispor’a hizmetleri olmuştur. Ona yapılan bu hareket, saygısızlıktır. Salim Kaya’nın takıma geri dönmesini istiyoruz” dediler. 

 

YORUM YAP

reklam

HAFTANIN MAÇLARI

DETAYLI FİKSTÜR
reklam