reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

33 kadına 645 bin TL’lik destek verildi

Nevşehir İl Özel İdaresi 33 kadına 645 bin liralık mikro kredi imkânı sağladı. Mikro kredi imkânından yararlanan kadınlara çeklerini Nevşehir Valisi Ali Fidan takdim etti. Nevşehir İl Özel idaresi tarafından 2014 yılında başlatılan ve her yıl devam …

Yayınlanma Tarihi :
33 kadına 645 bin TL’lik destek verildi
reklam

Nevşehir İl Özel İdaresi 33 kadına 645 bin liralık mikro kredi imkânı sağladı. Mikro kredi imkânından yararlanan kadınlara çeklerini Nevşehir Valisi Ali Fidan takdim etti.

Nevşehir İl Özel idaresi tarafından 2014 yılında başlatılan ve her yıl devam eden kadınlara yönelik mikro kredi imkânından bu güne kadar toplam 407 kadın yararlandı. 2024 yılında mikro kredi imkânından yararlanan kadınların çekleri Nevşehir İl Özel İdaresinde düzenlenen törenle takdim edildi. Törene Nevşehir Valisi Ali Fidan, Nevşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kamil Duru, İl Genel Meclis Başkanı Gürbüz Dinç ve kredi almaya hak kazanan kadınlar katıldı. Programda İhlas Haber Ajansı’na özel açıklamada bulunan Nevşehir Valisi Ali Fidan, verilen kredilerin amacına ulaştığını söyledi. Vali Fidan, “Bu gün 33 kadına 645 bin liralık mikro kredi dağıtımını gerçekleştirdik. Biliyoruz ve inanıyoruz ki kadınlar, eğitimde, bilimde, sanatta, siyasette, sporda kısacası her alanda topluma önemli katkı sağlıyorlar ve önemli başarılara imza atıyorlar. Bugün verdiğimiz mikro kredi de kadınlarımızın çalışmalarına ilk adım, ilk destek projesi oluyor. Burada görüyoruz ki 2014 yılından bugüne kadar 407 kadın bu kredilerden yararlanmış. Her biri farklı şekillerde ve ürünlerle evlerinde başladıkları işlerini büyüterek bugün birçok kadın işveren durumuna geldi. Bu krediler amacına ulaştı. Biz de istiyoruz ki; kadınlarımız hem aile bütçesine hem de topluma destek sağlasın. Bu sayede kendi ayakları üzerinde durabilsin. Bugün Dünya Kadınlar Günü. Bu vesileyle bir kez daha tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Nevşehir Valisi Ali Fidan, çeklerini alan kadınların yaptıkları çalışmaları da yakından inceledi.

Haber/Kaynak: IHA

YORUM YAP

reklam

DÖVİZ KURLARI

 • Dolar DOLAR
  ALIŞ SATIŞ FARK
 • Euro EURO
  ALIŞ SATIŞ FARK
 • Sterlin İNG. STERLİNİ
  ALIŞ SATIŞ FARK
 • Frang İSV. FRANGI
  ALIŞ SATIŞ FARK
 • Kanada Doları KAN. DOLARI
  ALIŞ SATIŞ FARK
 • Çeyrek Altın ÇEYREK ALTIN
  ALIŞ SATIŞ FARK
 • Gram Altın GRAM ALTIN
  ALIŞ SATIŞ FARK
 • Bitcoin BITCOIN
  FİYAT DEĞİŞİM
reklam

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

 • Satış
  Alış