reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Aile boyu tiyatro

Ordu’da 4 kişilik bir aile, baba tarafından yazılan oyunda sahneye çıkıyor. Ordulu tiyatro oyuncusu ve yazar Ufuk Ersoy tarafından yaklaşık 25 yıl önce yazılan ‘Önce Kalite’ adlı oyun günümüzde de sahneleniyor. Toplamda 12 kişilik ekibin yer aldığı …

Yayınlanma Tarihi :
Aile boyu tiyatro
reklam

Ordu’da 4 kişilik bir aile, baba tarafından yazılan oyunda sahneye çıkıyor.

Ordulu tiyatro oyuncusu ve yazar Ufuk Ersoy tarafından yaklaşık 25 yıl önce yazılan ‘Önce Kalite’ adlı oyun günümüzde de sahneleniyor. Toplamda 12 kişilik ekibin yer aldığı oyunda oyunun yazarı ve oyuncusunun yanı sıra anne ile birlikte 2 çocukları da oynuyor. Oyun, Ordu’daki bir firmanın sponsorluğunda çocuklar ile buluşturuluyor.

“İyi bir ekibiz”

Oyunun yazarı, yönetmeni ve aynı zamanda oyuncusu olan Ufuk Ersoy, ‘Önce Kalite’ adlı çocuk oyununun çocuklar için bilgilendirici ve eğitici olduğunu söyledi. Ersoy, “Bu oyunda 2 oğlum, eşim ve ben oynuyoruz, güzel de oldu. Ekibimiz gayet iyi, yaklaşık 12 kişilik ekip ile çalışıyoruz. İyi bir ekip olduğumuz için karşılığını da güzel bir şekilde görüyoruz” diye konuştu.

“Oyunu ailecek oynamak çok zevkli”

Eşinin yazdığı oyunda ilk olarak 25 yıl önce oynadığını ve şu anda da devam ettiğini söyleyen anne Ümit Ersoy, “1988 yılından bu yana Ordu Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu’nda görev aldım. Eşimin yazdığı oyunda 25 yıl önce oynayan ilk kişilerdenim. O zaman büyük oğlum 5 yaşlarındaydı. Şu an bizlerle birlikte hem büyük hem de küçük oğlum oynuyor. Ailemle birlikte oyunu oynamak çok zevkli oluyor” ifadelerine yer verdi.

“Küçüklüğümden bu yana tiyatronun içerisindeyim”

9 yaşından itibaren tiyatro ile iç içe olduğunu kaydeden Mertcan Ersoy, “Annem ve babamın tiyatrocu olmasından dolayı elimden geldiğince ben de uğraşıyorum. Küçüklüğümden bu yana ilgilendiğim için ailemle birlikte oynamaktan çok gurur duyuyorum” dedi.

Ailenin küçük oğlu Ufuk Efe Ersoy ise anne ve babası sayesinde tiyatro oyunlarında yer aldığını, oyunu ailesi ile birlikte oynamanın keyifli olduğunu ifade ederek, çocukları eğlendirirken eğitmenin mutluluk verici olduğunu kaydetti.


Haber/Kaynak: IHA