reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Başkan Özlü, “Kendini değil, kentini düşünen başkana oy verin”

Yayınlanma Tarihi :
Başkan Özlü, “Kendini değil, kentini düşünen başkana oy verin”
reklam

Gençlere özel önem veren Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, ilk kez oy kullanacak gençlerle bir araya geldi. Gençlere çok çalışmalarını öğütleyen Özlü, ilk oylarını ise dikkatli kullanmaları tavsiyesinde bulundu.
Düzce Belediye Başkanlığı döneminde eğitim yatırımlarına özel önem vererek ortaokul ve ilkokul binasının yanı sıra 2 modern kütüphaneyi Düzce’ye kazandırarak öğrencilere ders çalışacak tam donanımlı yeni mekanlar oluşturan, “Düzce Gençlik Festivali” ile de spor turnuvalarından yarışmalara, dans gösterilerinden konser serisine kadar birçok program ile gençleri buluşturan Faruk Özlü, gençlerle bir araya geldi.

“Bedava vaatlerine inanmayın”
Ertuğrul Gazi Otağ Çadırındaki buluşmada, ilk kez oy kullanacak gençlerle sohbet eden Başkan Özlü, öğütlerde bulunmayı da ihmal etmedi. Öğrencilik yıllarının İstanbul’da geçtiğini ve bu süreçte çok güzel bir sosyal çevre edindiğini belirten Özlü, “Üniversiteye ilk kez gidecek olan gençlerimiz, mümkünse İstanbul’da okuyun. İstanbul okumak için ayrıcalıklı bir şehir, bir dünya şehri. Size sadece bir diploma değil, vizyon da kazandırır. Bilmek çok önemli, ama kimi tanıdığınız da önemli. Geniş bir sosyal çevreniz olsun. Bu faaliyetlere katılın, sosyal olun, güzel arkadaşlıklar kurun” dedi.
Gençlere çok çalışmaları tavsiyesinde de bulunan Özlü, “Çalışmaktan hiç yılmayın” derken, bedava vaatlerine ise inanmamaları gerektiğini vurguladı. “Ne olursak olalım, en iyisi olalım” diyerek sözlerini sürdüren Başkan Özlü, tüm hayatı boyunca bunu kendisine düstur edindiğini ifade etti.

“İlk oyunuzu doğru insana verin”
Son olarak 5 yıllık belediye başkanlığı sürecinde şehirde köklü değişiklikler yaptığını ve kronikleşmiş tüm sorunları çözdüğünü anlatan Özlü, “Bizim yaptığımız her işin arkasında sağlam bir projelendirme, sağlam bir matematik analizi vardır. Hiçbir işi üstün körü yapmadık. Çok güzel bir sürece girdik. Bu sürecin devam etmesi lazım. İlk oyunuzu çok dikkatli kullanın. Doğru insana oy verin. Bu şehre en fazla katkıyı kim sunacaksa ona oy verin. Kendini değil, kentini düşünen başkana oy verin” şeklinde konuştu.

“Bu vizyona ihtiyacımız var”
AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk ise, “Bakanımız (Faruk Özlü) konuşmasında sizin ve ülkemizin geleceğine yönelik fikirlerinden söz etti. İşte bizim ülke olarak bu vizyona ihtiyacımız var. Sizlerin bu şehirde daha rahat, daha güvenli olmanız, sizin konforunuz için şehri inşa etmeye çalışan bir başkanımız var çok şükür” ifadelerini kullandı.
Gençler daha sonra Faruk Özlü ile fotoğraf çekildiler.
İHA

Haber/Kaynak: Sınırkent